Jump to content

RIB Boomeranger C-3500


Recommended Posts

Ten model wykonał tata z moim skromnym udziałem :wink:

Tym razem próbowaliśmy wykonać coś niecodziennego, a takiego modelu na wielu stronach modelarskich nie widziałem. Oryginalną pontono-łódź typ RIB Boomeranger C-3500 znaleźliśmy w Internecie na stronie fińskiego producenta. Niestety dokumentacja była dość uboga bo tylko 4 fotki i krótki opis techniczny. Wprawdzie obiecywali nam przesłanie dokumentacji ale po 3 miesiącach czekania nic z tego nie wynikło. Więc zaczęliśmy budowę mając dość marne informacje.

Model wykonaliśmy w skali 1:20, kadłub i nadbudówki z tkaniny szklanej metodą "traconego styropianu". Opis metody zaczerpnięty z PWM. Jest to pierwszy nasz model wykonany tą metodą. Jako napędu użyliśmy silnika firmy HOPF Viper 700qc, zasilanego dwoma pakietami po 6 cell każdy poj.2000mAh, do tego regler elektroniczny, Serwo standardowe

do steru, śruba fi 45mm. Patrząc po silniku łódź powinna pływać szybko ale Jednak waga swoje robi i zachowuje się jak typowy model redukcyjny :wink: .

Oryginał 10 m długości, prędkość 50 węzłów. Łódź wykorzystywana w fińskiej straży granicznej FRONTIER GUARD, a także jako jednostka wodnej straży pożarnej.

 

03td8.jpg

 

05cc8.jpg

 

06an9.jpg

 

09vd5.jpg

Tak łódź prezentuje się na tle naszego pierwszego modelu RC, PCF Swift.

 

Model był również publikowany w RC Przeglądzie modelarskim w 2005r.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.