Skocz do zawartości

Futaba T12FG, Robbe FX30 issue ALERT


cZyNo

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiedzając internet natknąłem się na poniższą informacje (na "uznanym" serwisie). Profilaktycznie warto sprawdzić.Żeby nic nie przekręcić wolałem nie tłumaczyć. Ogólnie występuje (czasami) problem ze złączem drążka na płytce.

Pozdrawiam

 

 

 

Futaba T12FG, Robbe FX30 issue ALERT

 

 

 

Dołączona grafika

Apparently the problem is not new but the occurence seems to be much higher the past months. It doesn't affect all transmitters, but only some series.

 

On several french forums, a serious warning has been sent by T12FG/FX30 owners after several crashes conducting to the total destruction of the model after loosing the control of their model.

 

The issue is on the connection between the sticks potentiometer and the PCB. It comes from poor connector quality and the tension created of the wire a bit too rigid or short. Futaba/Robbe perfectly knows about this issue and know how to fix it. It is fixed by changing the wires and soldering directly instead of using connectors. In France the issue is fixed for free by the Futaba/Robbe repair center. The symptom is the following: on a empty new memory, neutral positions shift in the servo monitor menu, and also in some mixers.

 

Anyway, it is abnormal that Futaba/Robbe doesn't proceed to an official recall, considering the severity of the problem and the high risk to have an accident with injured people.

 

Please forward to T12FG/FX30 owners you have around you.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba wymienic przewody omijajac wtyczki i po problemie. Serwis Futaby/Robbe zalatwia to bez mrugniecia okiem.

 

W kregu moich znajomych wielu uzywa od lat FX-30 - bez zadnych problemow. Wyglada na to, ze bledem obarczona jest tylko jakas partia aparatur.

 

Dokładnie, jest to problem z utlenianiem się kontaktu wtyczka-gniazdo przewodów łączących płytę główną z manipulatorami. Nie jest zaś prawdą (jak wyczytałem na pewnym forum) że jest to problem z potencjometrami.

Sam używam FX -30 ponad dwa lata i żadnych problemów nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.