Skocz do zawartości

Teraz i ja mam Lamke :)


Mareq

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie na zimę Lamę V3... nie mogę się oderwać od niej... a miałem się zabrać za budowę motoszybowca na kolejny sezon...

 

Po około 10 wylatanych pakietach i kilku połamanych łoipatach nie mam już problemu ze stabilnym zawisem. Nauka łatwiej poszła jak postanowiłem sprawdzić wykonanie. Rozebrałem go doszczętnie i nie obyło się bez poprawek:

 

- dolne łożysko wału zewnętrzego miało luz w ramie śmigłowca - pomogło posmarowanie od zewnątrz klejem CA (teraz wchodzi na lekki wcisk)

 

- wewnętrzna część tarczy sterującej potrafiła się lekko wysuwać - przyklejone na CA

 

Zmiany w locie zauważalne i nie trzeba po każdym cięższym lądowaniu poprawiać trymowania.

 

Mam nadzieję, że może mój opis komuś pomoże.

 

 

 

 

Jeszcze jedno...

Jeśli ułamie się końcówka łopaty (do 1 cm) to można wszystkie łopaty równo przyciąć i dalej latać. Mam nawet wrażenie, że poprawiła się trochę stabilność. Dalsze obcinanie do poziomu 2cm też umożliwia latanie ale akumulator się szybciej wyczerpuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć chyba nie ma co pokazywać. To Jest Lama v3 z firmy E-sky mają ja chyba we wszystkich sklepach internetowych z zdjęć jest pełno i na tym forum i gdzie indziej. Do tego sporo filmów na Youtube.

 

W komplecie są łopaty zapasowe (2 szt. górnych i 2 szt. dolnych) ale warto od razu zamówić zapasowe.

 

Co ciekawe model kupiłem w sklepie komputerowym, bo mają taniej niż na allegro (302zł). Jak się pogoogluje to można znaleźć całą masę sklepów komputerowych w Polsce sprzedających ten model jak i Belt CB i HoneyBee oraz części zamienne. Jedno jest ważne żeby w takim sklepie zrobić zamówienie przez skep internetowy, bo jak zamówi się osobiście w sklepie to cena będzie wyższa!!! Odbiór już może być osobisty ale trzeba płacić gotówką, bo za zakupy w sklepie internetowym nie przyjmują karty. W każdym razie tak jest w Bielskim HDD Komputer (www.hdd.com.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sklepach komputerowych jest taniej dlatego, że głównym dystrybutorem produktów esky jest dystrybutor sprzętu komputerowego (o ile dobrze pamiętam nazywa się Action). Ceny u dystrybutora są takie, że jak się zerknie do cennika dowolnego sklepu modelarskiego to ze złości ciśnienie rośnie, W większości znanych mi sklepów sprzedających części do lamy ceny są TRZYKROTNIE wyższe niż u dystrybutora. Moja rada - udać się do zaprzyjaźnionego serwisu PC i zapytać, czy przypadkiem nie kupują w Actionie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Wyroby E-sky znajdują się w ofercie Actiona od ponad roku. Ostatnio pojawiły się Raptory 30 i 50 spalinowe z Thunder Tigra. Są też modele żaglowe, samochody RC elektryczne, spalinowe. Oferta jest coraz szersza. Sam zastanawiam się nad Honey-Bee lub BELTEM-CP.

Proponuję dogadać się z najbliższym sklepikiem komputerowym i tam kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Wyroby E-sky znajdują się w ofercie Actiona od ponad roku. Ostatnio pojawiły się Raptory 30 i 50 spalinowe z Thunder Tigra. Są też modele żaglowe, samochody RC elektryczne, spalinowe. Oferta jest coraz szersza. Sam zastanawiam się nad Honey-Bee lub BELTEM-CP.

Proponuję dogadać się z najbliższym sklepikiem komputerowym i tam kupować.

 

 

Gdzie maja w ofercie TT? Przeszukałem całą ich stronę i nic nie ma tylko esky......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też wersja "detaliczna" cennika - sklepik komputerowy na moim (i Motylastego :)) osiedlu udostępnia wejście do serwisu i-partner, bo to można potem u nich zamówić (i czasem nawet ponegocjować cenę).

http://harp.net.pl/ - duża czerwona strzałka. Informacje do logowania obok niej.

 

na ten przykład:

Thunder Tiger 4839-A11 HELIKOPTER Raptor 30 v2 - 1 167,25 PLN brutto, dostępność: na telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo już oglądałem tą listę u szwagra, bardziej mnie części interesują niż modele bo już 90% paczek od wietnamców walą przez cło i trzeba czekać po 2 tyg.

Jeszcze ten opis:):)...dla początkujących no nieźle potem się dziwić, że przychodzi pan Zenek ze swoim 2 letnim synkiem tachając rapiego pod pachą i pytają w którą dziurkę ma włożyć rozrusznik i czy jak doda gazu to już zrobi zawis :)

aha i jeszcze sprzedaja ten model bez silnika za jakąś kosmiczną cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.