Skocz do zawartości

Model 3D ?


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak się ostatnio zastanawiałem. W UH Za śmieszne pieniądze można dostać lekkie mikro wyposażenie. Zastanawiam się czy warto robić model akrobata jak najlżej się tylko uda ? 10-12 g/dm2 ? Taki model o rozpiętości 100-120 cm latał by praktycznie wszędzie ,gdyż był by strasznie powolny. Ale pytanie czy warto ? Czy super lekki model robi lepiej akrobacje ,czy lepiej jak model "swoje" waży ? Oczywiście w grę wchodzi tylko konstrukcja balsowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Większość lataczy 3D schodzi z masą swoich modeli jak się tylko da najniżej. Im model lżejszy tym bardziej zwrotny, a tu właśnie o to chodzi.

 

Taki model (...) był by strasznie powolny.

 

Modelem 3D można osiągać bardzo niskie prędkości, nawet zbliżone do 0 km/h (w zawisie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że po pierwsze nie mam aktualnie kasy na extrima ,a wolał bym polatać własną konstrukcją. Poza tym nie chodzi mi o pełne 3D ,mój model nie musi robić zawisu :) Również zbieranie na aparaturę z komputerem sporo uszczupla mój budżet. Chcę takiego park-flyera z grubym ,symetrycznym profilem do zabawy ,lekkiej akrobacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.