Skocz do zawartości

Gyro z copterx i nadajnik turnigy 9x ustawienia hk500


Jasko2423
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.potrzebuje pomocy jak na apce ustawic gyro.szukam na necie i nic nie moge znalesc.

Zyroskop gy240. delay ustawilem na zeo i ten maly przelaczniczek {ds} na ON

a na apce jak na fotce

nie wiem co oznacza uprate i downrate a tam NOR lub AVC to moze zamienic miejscami.

AVC jak jest powyzej 30 to ogon oscyluje a jak mniej to obraca mi heli czyli wyglada na czulosc.bardzo ale tylko na takich ustawieniach dziala czulosc

Model mam na GY bo jeszcze mozna zmienic chyba na STD czy jakos tak ale na nic nie reaguje

 

prosze o jakies wyjasnienia

 

a i ta dioda ma sie swiecic w gryo czy nie bo jak wyczytalem to jakies tryby to sa

 

na youtube strefahobby pomogla ale inna aparature maja

 

prosze o pomoc

post-8816-0-22129300-1358360155_thumb.jpg

post-8816-0-13141700-1358360170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcję do tego:

 

http://www.arthobby.pl/CopterX/CopterX_GY240_manual.pdf

 

Jakie masz servo? Jak DS ustawiasz na ON to mam nadzieję, że cyfrowe.

 

To uprate i downrate to jest wartość na kanale przy dwóch położeniach przełącznika. Na 9x przełącznik od żyroskopu to jest ten opisany gear.

 

 

Nie widziałem tego żyroskopu nigdy, według jednego fragmentu instrukcji w trybie HH (w tym powinieneś latać) dioda powinna się świecić na czerwono. Według innego powinna migać średnio szybko.

 

Ustaw na początek obie wartości na 100. (Nie lataj z takimi.) Sprawdź jak dioda reaguje na przełączanie tego przełącznika. Podejrzyj sobie w menu Display jak się zachowuje wartość na kanale gear. Sprawdź, która wartość w menu Gyro odpowiada któremu położeniu przełącznika i któremu trybowi.

 

Te tryby się mogą różnie nazywać. AVCS = Heading Hold = Head Lock, Normal = Rate.

 

Rysunek w instrukcji powinien sporo wyjaśnić.

 

Nie mam teraz dostępu do 9x, ale z tego co pamiętam opcja Model służy tylko do przełączania trybu wyświetlania wartości. W jednym działa to tak jak na pierwszym rysunku z intrukcji. W tym, który pokazałeś na zdjęciu działa to podobnie jak na trzecim rysunku.

 

Z tego co pamiętam to wartość opisana jako AVC w aparaturze nie zawsze odpowiada trybowi AVCS w żyroskopu. To jest tylko kosmetyczna sprawa. Jak przeszkadza to można odwrócić kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ustawie wartosci po 100 to bardzo na ziemi ciepie ogonem chyba z duza czulosc..no na apce jest z tylu taki przelacznik do gyro chyba do trybow lotu.poczytam o tym gyro i bede szukal dalej.na takich ustawieniach ogon nie oscylu ale bo je sie ze moze go obrócic.najlepiej wydaje mi sie zrobic sobie taka platforme obrotowa i heli przyczepic do niego i patrzec czy bedzie go krecic.serwa mam cyfrowe wszystko z zestawy copterx

narazie nie mam zamiaru latac wole czekac do wiosny choc mi to spac nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

pisze w starym temacie.a mianowicie prosze o pomoc w pewnej sprawie odnosnie gyro.

Chodzi mnie o to ze jak skrecam heli ogonem to gyro robi korekte i bardzo lichutko sie skreca.Za bardzo nie wiem jak ustawic dlatego zwracam sie o pomoc do fachowców. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kulke na serwie ogonowym ustaw okolo 8mm od osi orczyka

sprawdz w ktorym polozeniu przelacznika gyro wejdzie w tryb hh czyli po przesunieciu drazka ogona w nadajniku serwo ogonowe zostanie np w max polozeniu i nie wroci do neutrum

 

w tym polozeniu ustaw sobie czulosc na okolo 80% jak bedzie trzepac to zmniejszaj jak bedzie odpuszczac ogon to zwiekszaj

 

pamietaj o prawidlowym wywalzeniu lopat, ustawieniu odpowiedniej odleglosci padli flybara od osi walu.. zeby nie bylo bicia... no i daj grubsza mieksza gabke pod gyro i bedzie git majonez

 

juz sie ponad 140 helikow poskladalem wiec troszke wprawy jest:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odkad palucha mi chlasnelo mam zalozone lopaty drewniane i problem z falowaniem wirnika kabelki wszystkie poprzyklejane ale wydaje mi sie ze to wina lopat. jak sie je wywaza na wywazarce?zeby wywazyc to trzeba troche wybrac mateialu, gdzie co i jak?bo ja to zieolny jestem.cheli ustawilem od nwa i fajnie alata ale jak na pakiecie 3000mHa to jakies 5 min nie za krutko?choc pakiet zaliczyl malego zonka moze dlatego :)a i zauwazylem ze cos musi byc nie tak bo ogon musze miec bardzo skrecony w lewo zeby nie obracalo go , ale wszystko jest proste.zamowie lopaty to obadam sprawe i napisze. dziekuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.