Skocz do zawartości

przebudowa odbiornika


Marek_Spy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając strony internetowe poświecone modelarstwu zobaczyłem ciekawą propozycje poprawy parametrów odbiornika i fail-safe poprzez dodanie mikrokontrolera PIC . http://homepages.paradise.net.nz/bhabbott/ .

Mając stare odbiorniki pełno zasięgowe postanowiłem zrobić taki układ .Na przykładzie jednego starego odbiornika opisze jak to zrobiłem

odb1.JPG ,

odb2.JPG

Odbiornik miał inna normę niż ja stosuje wiec przy okazji zmieniłem piny na futaby, które stosuje.W pierwszej kolejności przygotowałem maskę pod płytkę PCB dla mikrokontrolera i stronę mechaniczna odbiornika, obcinając kawałek płytki. odb3.JPG

Przygotowana płytka z procesorem i pinami odb4.JPG

Na koniec przymocowałem dodatkowa płytkę w obudowie.

odb6.JPG

Po próbach uzyskałem dobre parametry zasięgu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po próbach uzyskałem dobre parametry zasięgu
Ten akurat zależy od części radiowej. Jeśli jej nie zepsułeś to parametry się nie zmienią :D . Nie opisałeś natomiast istoty usprawnienia odbiornika, czyli tak naprawdę - nic nie napisałeś :wink: . A wielu chętnie i z ciekawością by o tym przeczytało na forum a nie w tajnej korespondencji :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Wami Markami.Ale , by opis byl pelniejszy-zrozumialy co usprawniles ?.Poza fail safe .

Co do zasiegu,to troche nie nadazam, jak mogl sie zmienic zasieg po dodaniu PIC-a?.

Wiadomosci i info na priv,to chyba nie to forum ?.No chyba ze przydomek ,,spy'' obliguje Cie i wszystko musi zostac tajne :cry:

B, ciekawy post,ale niepelny.Czuje pewny niedosyt informacyjny.

Da sie to zmienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiście że wszystko wyjaśnię . Poprawa następuje dlatego ze dodatkowo impulsy po detekcji czyli impulsy idące do serw są sprawdzane przez procesor i korygowane. Oryginalny program troszkę jest poprawiony bo jest usunięta funkcja blokady gazu. Plik po kompilacji jak i kod źródłowy mogę zamieścić . Nie wiem czy kogoś to zainteresowało :). Napisałem jako ciekawostkę . Zamierzam również zrobić odbiornik mini nie gorszy od czeskich :)

P.S spy to skrót od nazwiska :) nie mam nic wspólnego z szacownymi instytucjami .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.