Skocz do zawartości

Syntetyk z depronu jaki napęd ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry kilka tygodni temu z nudów zbudowałem motorówkę syntetyk.

http://marek.aplus.pl/strona/

Model jest w skali 100%, waży 300g. Kompletnie się nie znam na doborze napędów do łódek, ponieważ to tej pory zajmowałem się tylko modelami latającymi.

Bardzo bym prosił o jakąś pomoc w doborze napędu(chciałbym zastosować silnik szczotkowy).

Docelowo model ma być szybki i zrywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, osobiście polecam Ci napęd bezszczotkowy, tym bardziej że obecnie cena napędu bezszczotkowego jest taka sama jak szczotkowego i łatwiej dostać silniki i regulatory.

 

Jeśli zbudowałeś motorówkę, a nie ślizg i DO TEGO Z DEPRONU więc lekką ale delikatną to silnik klasy 400-480 (szczotkowy) na 7,4-9,6V będzie wystarczający i do tego pakiet 2S powiedzmy minimum 2000 mAh (lepiej 2800mAh lub więcej aby łódka dłużej pływała) będzie ok. Do tego regulator minimum 20-25A, na lato z chłodzeniem lub wodnym lub 30-35A (wtedy da radę również bez chłodzenia). Śruba 30mm dwułopatowa będzie ok do szybszego pływania, natomiast trzyłopatowa do troszkę wolniejszego - jeśli wsadzisz duży i ciężki pakiet.

 

Jeśli zdecydujesz się na napęd bezszczotkowy to silnik 2040 (20mm średnicy, 40mm długi) i o obrotach 1800-2400 KV będzie lepszy niż klasy 400 szczotkowy + śruba 30mm. Wtedy model będzie pływał redukcyjnie. Do szybszego pływania weź większy - odpowiednik szczotkowego klasy 500 (nie wielkością tylko mocą) . Do takiego silnika możesz zastosować śrubę powiedzmy 35-40mm dwułopatową lub trzyłopatową. U mnie w łódce z podobnym napędem mogę pływać w lekkim ślizgu 20 minut na pakiecie 2800mAh :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.