Jump to content

Fajne zbocze koło Kielc - Zapraszam do wspólnego latania.


Recommended Posts

Czy ktoś jeszcze lata w Kielcach szybowcami

Widzę że od 5 lat nikt się nie dopisał. Czasami podróżuję na trasie Warszawa - Tarnów, chętnie wyjadę wcześniej żeby po drodze polatać. Obok kilku miejsc blisko Kielc, obiecująco wygląda zbocze na wschód od Pińczowa, powinno być dobre przy wietrze W, lekka odchyłka na S mile widziana. Tak BTW to szukam zboczy gdzieś między Kielcami a Radomiem żeby w 2h dojechać z Nadarzyna k/Warszawy. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Wątek mapy zboczy przed laty się zaczął a potem zaciął...

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć

Widze że mowa o moich okolicach, ja latam idealnie pomiędzy Kielcami a Radomiem tylko ze płaski teren, są tu ciekawsze łąki i miejsca, piękne tereny na wiosne:)

Jak coś to pytaj i może kiedyś uda się wyskoczyć na jakieś wspólne loty:)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Cześć Bartek,

Dzięki za szybką reakcję. Chętnie wpadnę na małe polatanie, jak pogoda pozwoli to nawet nie czekając wiosny. Jakoś po latach wzięło mnie na szybowce... Poza tym chcę wciągnąć w modelarstwo starego kumpla który kiedyś ładnie latał na szybowcach ale trochę podupadł na duchu, łagodne zbocze i łatwy szybowiec wydają się być idealną kombinacją.

Znalazłem ciekawe mapy, np taką:

http://www.mapywig.org/m/WIG_maps/series/100K/P44_S32_ILZA_1938_600dpi_bcuj302477-289741.jpg

Otwieram na jednym ekranie, na drugim Google maps i szukam niezarośniętych zboczy o gęstych poziomicach. W/w kolega jeździł dużo w okolicach Skarżyska, Starachowic i mówi że nie ma tam użytecznych zboczy. Kiedyś z powodzeniem latałem na wale wiślanym więc trudno mi w to uwierzyć i szukam kontaktu z lokalnymi modelarzami.

Jeśli znajdziesz chwilę to napisz proszę gdzie latasz na płaskim i czy znasz jakieś pagórki w okolicy.

Pozdrawiam

Robert

Link to comment
Share on other sites

Zboczy/górek raczej nie ma większych, ja latam w termice na w miarę równym terenie, zależnie od pory roku:) nad polami jak zboże jeszcze nie jest wyrośnięte, albo łąki koło skarżyska :) a dokładniej napisze wieczorem na PW :) 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.