Skocz do zawartości

Problem z meteorem 2.5


Sebo

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik pali ładnie ale w czasie pracy gaśnie, silnik jest nowy ma jeszcze widać napisy montażowe na tłoku.

Wygląda na to ze paliwa nie dostaje jak zalałem przez gardziel pochodził i zgasł.

Może ktoś miał doczynienia z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność zabawy z meteorem, też bez tłumika :)

Trochę lepiej pracował po dorobieniu filtru powietrza (ciągnie wtedy paliwo), jednak przez bogatszą mieszankę miał troche mniejszą moc.

Prztetestuj to, przytykając palcem część gardzieli, dając jednocześnie więcej paliwa na dyszy.

Rozumiem, że silnik nie ma przepustnicy i oczywiście sprawdziłeś drożność gaźnika i świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach (bo ja zaczynałem modelarstwo faktycznie dawno) gdy w sklepach CSH można było kupić tylko meteory - w Modelarzu ukazał się artykuł na temat tego jak uruchomić i ekploatować takie silniki. O ile dobrze pamietam to:

1. Paliwo wymagało sporo nitro żeby uzyskać w miarę dobrą moc - bo Meteor to podróbka szybkoobrotowego, wyczynowego Super Tigera, który osiągał dużą moc ale wymagał prawie 40% nitro.

2. Należało wykonać dyszę do poboru powierza z silnika do instalacji ciśnieniowej.

W odlewie silnika pod gaźnikiem jest taki okrągły nadlew - to miejsce gdzie należy wykonać nagwintowany otwór i wkręcić dyszę powietrza - i przewodem do zbiornika ciśnieniowego.

3. Nie było by kłopotu jezeli ktoś dałby radę dokręcić do silnika - ale szczelnie - tłumik.

Takie tłumiki - samoróbki z meteorami można czasem kupić na Allegro. Wtedy powietrze do zbiornika można brać z tłumika. Takie tłumiki mocowano do meteora na zaciski samochodowe do rur

 

Kłopotu z instalacją ciśnieniową nie będzie jeżeli dobierze się pdpowiedni gaźnik RC.

Mnie udało sie dobrać gaźnik od MVVS 2,5 ale czułem że silnik nie osiąga maksymalnej mocy - pewnie taki gaźnik + instalacja ciśnieniowa + sporo nitro to dopiero da odpowiednią moc

Pozdrawiam

CezaryF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.