Skocz do zawartości

A może małe wirtualne zawody o kufel bezalkoholowego ?


marekzak

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wybacz Marcin ale jeszcze za mało widziałeś i za mało wiesz, żeby być "sędziom";)

 

Mi osobiście propozycje Sławka się podobają. Z powodów technicznych najlepiej gdyby modele były standardowe, co prawda latają one trochę drewniano ale cóż;)

 

Proponuje Capa 232 i Extrę 330 standardowe.

 

z pozostałymi punktami zgadzam sie w 100 %

 

a z moderatorem to sie pogada, myśle, że tutaj nie będzie żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem temat więc i ja może dorzucę co nieco.

 

Wybrać jeden model, (ew. każdy oprócz zapisu lotu dorzuciłby plik z samolotem), wrzucić tu odpowiednik plik do AFPD który wszyscy by pobrali.

moim zdaniem model to któraś z Extr lub Yak (jest tego sporo tu http://www.rc-sim.de/)

Sceneria standardowa

Czas max 5 min.

Proponowałbym jeszcze muzyczkę w MP3 podrzucić ;-))

Proponowałbym freestyle ... na początek, potem mam inny pomysł :lol: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głupi pomysł :D co do czasu (5 min. max) i mp3 zgadzam się z Panem Markiem :P ale ściąganie z rc-sim.de nie jest dobrym pomysłem. Niektóre modele latają tak nierealnie, że nimi można zrobić niemożliwe rzeczy :P Osobiście proponuje podstawowe modele z AFPD. Sądze że jest ich na tyle że każdemu wystarczy :) Wszyscy będą latali na jednym lotnisku i tylko podstawowymi modelami. Sędziowie będą również posiadali podstawową wersję AFPD i dzięki temu wyeliminuje się ewentualne odstępstwa od "oryginalnych" modeli. :P A za sędziów proponuje osoby które się na tym znają bo nie "wtajemniczonej" osobie ciężko będzie ocenić freestyle :wink: Jako nagrode proponuję coś extra na forum :P np. specjalny dział zrobić z wynikami a w nim tematy w których podane będą zajęte miejsca i będzie w nich można składać gratulacje zwycięzcą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaden model z tego symulatara bez przeróbki nie jest przygotowany do freestylu mysle ze drobne zmiany powinny byc dopuszczalne np przesuniecie srodka ciezkosci i zwiekszenie wychylen sterów. Standartowo wychylenia sa małe i nie mozna zrobic nic poza programem F3A i zawisem.Co do zmian to przeciez cała sztuka polega na tym zeby ustwic model pod siebie jezeli zezwoli sie na edytowanie modeli to przeciez kazde moze sobie cos zmienic a ze jeden ustawi model lepiej od drugiego to juz jest własne doswiadczenie . Przeciez po zakupie modelu czy jego zrobiemiu nie wszyscy stosują sie do instrukcji czy planów jezeli chodzi o sc i wychylenia wiec wg mnie to powinno byc dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Radka, zaden model w afpd ze standardowymi ustawieniami nie lata 3D jak nalezy. Ale z kolei w symku jest opcja zmiany masy poszczegolnych elementow samolotu i jak ktos sie uprze to z 3 metrowego modelu zrobi latajaca pianke :) A dodatkowo sedzia nie ma mozliwosci sprawdzenia czym kto lata. Fajny pomysl ale za duzo watpliwosci sie rodzi. Chyba ze bedzie dozwolone wszystko a sedzia znajac sie na rzeczy oceni zarowno ustawienie modelu jak i jego wygibasy. Tylko wtedy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mirekf3a

Szkoda, ze temat troche ucichl. Oczywiscie mozna takie zawody rozegrac, ale sa pewne przeciwwskazania, ktorym trzeba polozyc kres.

 

1. Przyjmijmy, ze modyfikujemy EA 300 z AFPD. Kazda nawet najmniejsza zmiana modelu od razu dyskwalifikuje model co do odtworzenia na innym kompie. czyli, trzeba przeslac plik modelu do sedziego, aby mogl go otworzyc. od razu odpada problem "modelu pianki". sedzia moze sobie otworzyc model w AFPD i zobaczyc co jest grane w kazdym istawieniu.

2. co do MP3, trzeba okreslic co do sekundy w ktorym momencie zaczynamy program, zeby ulatwic sedziom ustalanie zgrania z podkladem.

3. Nalezy ustalic minimalna wage, i maksymalna moc silnika. Reszta powinna byc dogodnie ustalana przez zawodnika.

 

 

Cod o plikow z modelami mysle, ze najlepiej byloby nazywac je imieniem lub nickiem z forum, bedzie latwiej dochodzic co kto latał. Znalazlem jeden model na rc-sim.de ktory lata jak powinien. to YAK-54 Somenziniego.

 

Wiec jak Panowie, latamy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś ściągnąłem sobie ten model.

 

Nie latałem nigdy dużymi modelami więc nie wiem jak latają, ale ten yak to dla mnie dziwadło jakieś. czy to możliwe w realu że wyłączając w powietrzu silnik i nie dotykając praktycznie nadajnika model spada jak liść powolutku w dół robiąc idealną windę??

On ma środek ciężkości grubo za połową cięciwy.

 

Każdy inny model w aerofly lata dla mnie bardziej realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.