Skocz do zawartości

jak szlifować styropian


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialem zaprezentować mój sposób szlifowania kadłuba ze styprpianu

 

krok 1

najpierw trzeba mieć plan albo jakieś wymiary nieważne, należy odrysować na styropianie kształty kadłuba i wyciąć z około 1 cm naddatkiem (może być więcej).

 

krok 2

przydało by się prostokątne kawałki depronu albo czegoś zbędnego (może być tektura) i wyciąc wręgi tylko niechodzi o część którą wklejamy do samolotu tylko o zewnętrzną (tą co przeważnie się wyrzuca)

 

krok 3 ZACZYNAMY SKROBANIE

bierzem ostry nóz niemoże być scyzoryk ani nożyki do podłóg

musimy dokładnie znać wszystkie zakrzywienia i je uwzględnić (pomyśl zanim zrobisz) czsami pomaga narysowanie lini do której ma być zcieniowanie

 

krok 4

gdy mamy narysowane linie i wszystko jest gotowe niezapominając o ostrym nożu zcinamy kadłub pamiętajcie że niemożna pociągnąć noża z jednej lini do drugiej

np linia ciągnie się przez górę kadłuba a druga przez jeden z 2 boków kadłuba to prubujemy wyciąć zaokrąglenie pamiętamy o kształtach kadłuba tak aby nieć mniej do szlifowania pilnikiem bądź papierem

 

krok 5

przy kabince staramy się wycinać większość nożem ale jeśli sie boisz to lepiej to zeszlifować.

Niektórych żeczy nieda się ściąć nożem np zejścia pomiędzy skrzydłem a kadłubem w spitfire-że

 

krok 6

zaczynamy oszlifowywać wszystko papierem ściernym.

a po tym należy pochwalić się tym co sie zrobiło

 

 

ps jeśli cos jest niezrozumiałe to prosze napisac a ja postaram się poprawić dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu twój stopień wtajemniczenia w sprawy modelarstwa jest o niebo wyższy od tego, co przedstawiają Ci młodzi modelarze, ale i oni maja czas, aby się wtajemniczyć. Ja uważam, że to i tak dobrze, że próbują coś wymyślić, poprawić itd. Baczek metodą prób i błędów można najszybciej dość do odpowiedniego efektu, sposobu czy techniki wykonywania pewnych rzeczy, dlatego trzeba dużo próbować. Mój sposób jest taki zakładam drobnoziarnisty papier na gumową tarcze i do szlifierki... zbiera szybko i raczej nie wyrywa "kulek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.