Skocz do zawartości

Cięcie tkaniny kevlarowej


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

:) Ząbki są tylko po to aby tkanina "nie uciekała" przed nożyczkami i powinny być na górnym ostrzu, dolne ma się ładnie ślizgać pod tkaniną przy przesuwaniu do przodu.

Koledzy tną kevlar tym sprzętem:

http://easycomposites.co.uk/Products/knives-shears-scissors/10-inch-kevlar-shears.aspx

i to w ilościach sporych. Do dziś nie rozumiem dlaczego ale to jest fakt: na nożyczkach którymi tną kevlar mają naklejki że są tylko do kevlaru!!!

Nie tną nimi niczego innego, nawet papieru czy folii perforowanej (jest ultra cienka).

Zgodnie twierdzą że tnąc nimi cokolwiek innego szybciej się tępią.

 

Tak ogólnie to problem jest gdy ktoś ma do cięcia sporo kevlaru. Przy kilku metrach wystarczą normalne po prostu dobre nozyczki (nie jakies bardzo drogie), dobrze naostrzone i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam to twierdzenie że nożyce do kevlaru błyskawicznie tępią się na innych zdawało by się bardzo miękkich materiałach ..

Ostrzegali mnie ileś lat wstecz w hurtowni Connector bym tymi nożycami nie ciął nic innego .

Nie wierzyłem a za brak wiary zapłaciłem ponad 300zł kupując nowe... Wydaje się to bezsensu a jednak

 

Podczas pobytu w stoczni Janneau we Francji obserwowałem jak cięli materiały ploterem .

Na ostrzu była rolka ale wszystkich trzymali zdala od maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.