Skocz do zawartości

fun fly


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zacząłem robic model fun flay-a podobny do tego co zrobil Kobi

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3510

W zwiazku z tym ze to pierwszy model nie trenerkowaty zastanawiam sie jakie serwa dac do niego ..

Przeczytalem watek o serwach w innym dziale i wychodzilo by na to ze do 2 kg modelu musze dac serwo na kierunek 5 kg ??

Prosze o rade co do tych serw ( kierunek, wysokosc, lotki) i podanie przykladowych serw jaki mógłbym kupic do tego modelu ..

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SK i SW- HS-422

Lotki- HS-85, HS-81

u nas w podobnych zestawieniach wszyscy latają...

 

patrzyłem na parametry HS-475 HB, ale nigdy nie widziałem tych serw, ale chyba będą jezcze lepsze na usterzenie...

są tylko dwa razy droższe od HS-422, ale chyba nikt nie lubi kupować dwa razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hs 81 nawet w motoszybowcu podczas ostrzejszego lądowania tracą zębatki.Nie bardzo mogę je sobie wyobrazic w fun-fly.

To o czym pisze Darek dotyczy w zasadzie modeli zawodniczych, choć nie tylko.

Ja do swojego madmana uzyłem Hs 322 HB a do madmanopodobnego hs 422 do wszystkich sterów .Takie zestawy w zupełnosci wystarczaja do niedzielnego poszalenia w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno na SK trzeba dac mocniejsze

 

wszystko zależy od wielkości steru.

odnośnie 3D, jeśli serwo przy pełnym gazie nie wychyla sie do konca, tylko po jego odjęciu, to znaczy ze jest słabe, i lepiej wsadzic cos mocniejszgo, gdyż z żyletką mógłby byc problem

 

Edit:/ do prostego akrobata serwa nie muszą byc super mocne, a jeśli kolega pisze ze to początkowy model, a akrobacje raczej nie będą zbyt skomplikowane, tak też nie musisz wydawac kupy kasy na samo wyposażenie.

 

Edit2:/ małe sprecyzowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja coś napisze :D Ja serw użyłem wszystkich standardowych serw. Na lotki Hitec HS 311, wysokość tower pro(te standardowe), kierunek to jakieś Sanwa:) Ogólnie co do tego że 5 kg. ciąg serwa :roll: Po co Ci takie serwo i tak jak mówisz będzie to twój pierwszy model tego typu więc po co ci takie mocne serwo wielkich akrobacji i tak pewnie jeszcze nie umiesz robić (nie martw sie ja też nie:) ) więc po co Ci taka moc:) No i oczywiście do gazu jakieś mikro najtańsze bo do gazu wystarcza. I zapewniam Cię że takie serwa możesz z pewnością założyć i będzie to latało jak marzenie i nie będziesz narzekać na brak mocy w serwach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam zamiar sie tym modelem nauczyc latac z lotkami i jak bedzie dobrze to jakies proste akrobacje sie potrenuje ...

Z waszych wypowiedzi wynika ze moje Hitec HS 325 HB sie nadadza do wszystkiego ;] czyli 2x lotki 1x wysokosc i 1x kieruneki ;] jak kasa pozwoli to kupie nowe rzeby nie przekladac z mojego trenerka ;]

Jak bede mial wiekszy napływ gotówki to moze nawet jakies asp 4t sie kupi ;]

POzdrawiam i dzieki za odpowiedzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.