Skocz do zawartości

klejenie plastik - depron


olson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszedłem sobie dzisiaj polatać Szokiem, lekki wiaterek 2-3m/s , pośmigałem polatałem i nagle w pewnym momencie lotki zaczęło mi brakować. Wylądowałem i co się okazało - dźwignia wyszła z lotki. Klejony był na Żywicę 15 i dookoła polimerem.

 

Powiedzcie mi na co wklejać dźwignie plastikowe w depron żeby się to ładnie trzymało.

 

W domu mam polimer, poxipol, super glue, distal, i klej do plastików revella oraz żywice epoxydową.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dzwignią robię podobnie jak jest to dzwignia plastikowa to robię nacięcie w sterze, lotce itp. smaruję żywicą lub polimerem i wkładam do środka tak aby nie wyszła drugą stroną. Sklejkowe dzwignie kleje polimerem. Jeszcze nie udało mi się żadnej wyrwać która była tak przyklejona !! Ostatnio próbowałem przykleić dzwignie ze stopką na klej tremo w pałkach trzyma jak cholera. :D Nagrzewam klej na ogniem samruje stopke i przykładam so steru. Pózniej jeszcze samaruje wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię nacięcie w sterze, lotce itp. smaruję żywicą lub polimerem i wkładam do środka tak aby nie wyszła drugą stroną

 

Dokładnie tak samo zrobiłem a jednak, wyszła razem z klejem który był nałożony dookoła. Chyba że akurat zawiało albo za szybko serwem ruszyłem, nie wiem.

 

Nic dziękuję za radę i będę próbował dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich połączeń bardzo dobrze nadaje się również klej poliuretanowy. Mocno trzyma juz po godzinie, a po kilku godzinach staje się prawie tak twardy jak żywica. Dodatkowo podczas schnięcia zwiększa nieco objętość tworząc twardą piankę, która wypełnia ubytki i dobrze dopasowuje się do tak nierównej powierzchni jak depron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.