Skocz do zawartości

Plany w MODELARZU


leszek504b

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was czyta "MODELARZA"?

Pytam o to dlatego, że w "MODELARZU" zamieszczane są plany różnych samolotów, statków i innych. I mam takie pytanie - czy mając takie plany można pokusić się o budowę modelu danego np. samolotu? Wiem, że plany tam zamieszczane są różnej jakości, ale pytam ogólnie. Wiem też, że do zbudowania modelu bardzo przydatne są również zdięcia danego obiektu. Ale ja mam na myśli tylko prostą półmakietę. Czy mając tylko takie plany można taką połmakietę zbudować? Wtej chwili nie zamierzam się brać za budowę takiej półmakiety dlatego, że teraz buduję WICHERKA, ale może w przyszłości...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

hmm jakby to wyrazić delikatnie :?:

już wiem

a jak myslisz po co ludzie zamieszczają te plany :?:

 

przeciez nie dla zabawy :P jasne że można robic model na ich podstawie oczywiście wcześniej trzeba troche wiedzy modelarskiej posiąść.

Generalnie przejrzyj forum poczytaj to ogarniesz temat modelarstwa w podstawowym zkresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić , plany publikuje sie po to aby ktoś mógł poprawnie wykonać model , który będzie latał i nie sprawi jakiejś brzydkiej niespodzianki pilotowi. Innym troche tematem jest budowa makiet tu oprócz poprawnych planów modelarskich liczy się zgodność wymiarowa i jak najwierniejsze odtworzenie detali samolotu czyli gromadzimy zdjęcia i inne rysunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.