Jump to content

Plany w MODELARZU


leszek504b

Recommended Posts

Czy ktoś z was czyta "MODELARZA"?

Pytam o to dlatego, że w "MODELARZU" zamieszczane są plany różnych samolotów, statków i innych. I mam takie pytanie - czy mając takie plany można pokusić się o budowę modelu danego np. samolotu? Wiem, że plany tam zamieszczane są różnej jakości, ale pytam ogólnie. Wiem też, że do zbudowania modelu bardzo przydatne są również zdięcia danego obiektu. Ale ja mam na myśli tylko prostą półmakietę. Czy mając tylko takie plany można taką połmakietę zbudować? Wtej chwili nie zamierzam się brać za budowę takiej półmakiety dlatego, że teraz buduję WICHERKA, ale może w przyszłości...?

Link to comment
Share on other sites

hmm jakby to wyrazić delikatnie :?:

już wiem

a jak myslisz po co ludzie zamieszczają te plany :?:

 

przeciez nie dla zabawy :P jasne że można robic model na ich podstawie oczywiście wcześniej trzeba troche wiedzy modelarskiej posiąść.

Generalnie przejrzyj forum poczytaj to ogarniesz temat modelarstwa w podstawowym zkresie.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Czyli można. Ale co do tego "po co ludzie zamieszczają te plany" to myślę, że np. po to aby zwiększyć czująś wiedzę na temat tego obiektu i aby mu ułatwić budowę jego modelu. Bo wiadomo, że im więcej mamy rysunków tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić , plany publikuje sie po to aby ktoś mógł poprawnie wykonać model , który będzie latał i nie sprawi jakiejś brzydkiej niespodzianki pilotowi. Innym troche tematem jest budowa makiet tu oprócz poprawnych planów modelarskich liczy się zgodność wymiarowa i jak najwierniejsze odtworzenie detali samolotu czyli gromadzimy zdjęcia i inne rysunki .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.