Skocz do zawartości

Czy Multiplex MiniMag nadaje sie na 1 model?


Robert Holeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na tym forum jak i wogóle w modelarstwie RC nowy ponieważ latam modelami na uwięzi. Kupiłem aparaturę Hitec Eclipse 7 QPCM (żeby starczyła też na kolejne modele) i szukam teraz jakiegoś modelu żeby nauczyć się latać. Natknąłem się na MiniMaga firmy Mutiplex . Wiem że ta firma jest znana z bardzo dobrych aparatur i innych części elektronicznych, lecz nie wiem jakiej jakości robią modele. Tutaj moja prośba, żeby ktoś znalazł mi wszystkie części razem z wyceną potrzebne do zbudowania takiego modelu (posiadam aparaturę z pakietem do niej, odbiornik i komplet kwarcy). Chciałbym też wiedzieć co myślicie o tym modelu jako o pierwszym modelu RC dla mnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny wybor! Modele multiplexa maja nieskonczenie wiele zalet. Mialem Minimaga, jednak w wersji akro z duzo za mocnym silnikiem, i sprawowal sie wysmienicie. W sumie to ten model lata sam gdy mu sie nie przeszkadza za bardzo i gdy jest dobrze ustawiony. Trzeba tylko ta szczotke ktora jest w zestawie wymienic na 3F i bedzie malinka. Na pakiecie 1500 posmigasz sobie spokojnie 20 minut. Jak walniesz kreta to podniesiesz model, wymienisz smigielko i w gore - model jest niebywale wytrzymaly na krety i glupote ludzka. Moge z cala odpowiedzialnoscia polecic ten zestaw! Skladanie jest banalnie proste, ja poswiecilem na nie jeden dzien i model byl gotowy!

Jezeli szukasz materialu na pierwszy model to rzuc okiem rowniez na inny model ze stajni MPX , a mianowicie na easy glidera w wersji elektro. Mozesz o nim troche przeczytac na forum, miedzy innymi tutaj: Topic Easy Glider

Ale z nim doswiadczen niestety nie mam.

 

Oczywiscie najpierw troche cwiczen na symku, pozniej pomoc jakiegos modelarza w ustawieniu i przy oblocie i mozesz smialo podbijac niebo :)

Mam nadzieje ze troche pomoglem i rozjasnilem sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. O Easy Gliderze też myślałem, ale chyba jednak wolałbym jakiegoś trenerka. Karand a do nauki polecasz oryginalną szczotkę czy lepiej od razu zaopatrzyć sie w bezszczotkę tak jak alchemique poleca? Latam na symku i mam zamiar tak przez zimę trochę na symku latać a na wiosnę poproszę instruktora (ciągle jestem modelarzem na uwięzi, lecz model RC będę robił w domu z powodu braku czasu na modelarni) żeby pomógł mi go wyważyć a na pierwszy lot pojadę chyba na lotnisko i poproszę o pomoc kogoś doświadczonego. Czy możecie podać wraz z wyceną co muszę do niego kupić żeby zostawić oryginalny silnik a co żeby bezszcztokę założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz regulator do silników szczotkowych obsługujący pakiety LiPol to można śmiało początkowo latać na silniku szczotkowym z zestawu. O MiniMagu z fabrycznym silnikiem możesz przeczytać tu . Jednak jeżeli musiałbyś kupować taki regulator, to sprawa jest nieopłacalna i polecam kupno silnika bezszczotkowego, regulatora 3F i pakietu LiPol. Proponowałbym silnik Dualsky XM2830CA8T, jakiś regulator 18A lub większy i pakiet 2S ok1500mAh. Proponowany silnik można bez większych problemów wpasować w oryginalne łoże. Dopasowanie jest łatwiej wykonać przed wklejeniem łoża w kadłub. Proponowałbym uzycie wyszukiwarek w trzech forach: pfmrc, alexrc i PWM - wpisanie hasła "MiniMag" ... i wszystko stanie się jasne ;-) . Temat był już przewałkowany kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby pomógł mi go wyważyć

 

Jako ze Minimag jest zaprojektowany od poczatku do konca dla poczatkujacych to ma nawet wypustki w elaporze w miejscu gdzie powinien byc srodek ciezkosci. Podpierasz na palcach o te punkty, jak leci na morde to pakiet do tylu, jak na ogon to pakiet do przodu. Bajecznie proste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc. Chyba jednak zdecyduję się na budowę RWD-5 z planów Skazoo ze względu na aktualny brak funduszy... Czy możecie mi podać jakieś dość tanie wyposażenie (ale żebym sobie trochę polatał-nie chodzi mi o jakąś tandetę, która przy pierwszym swoim locie nawali) najchętniej z wyceną poszczególnych części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.