Skocz do zawartości

Co potem?


---Maverick---

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 2 miesięcy mam E325 i darzę go wielką sympatią. To mój pierwszy helik, na nim nauczyłem się latać. Znaczy latać - wiszę, poruszam się i ląduję bardziej tam gdzie ja chcę, a mniej tam gdzie chce model ;). Nie wymieniałem w nim nic, nie było potrzeby - znaczy kreta. Wyposażony jest w tanie serwa, lipole i żyro - mimo to lata bardzo przyjemnie. Wykonanie samego modelu i jego składanie - dla mnie miodzio.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z regulatorem i silnikiem kupiłem w modele.sklep.pl, żyro (robbe) w RCSkorpion, serwa (Carson) na Allegro. Kosztowało toto około 750 za helik, 200 za żyro i 120 serwa. Nadajnik i lipole już miałem. Przy czym modele.sklep lubi wysyłać kurierem "siódemka" - to nie na moje nerwy, lepiej poprosić o przesyłkę pocztą. Skorpionowi wpłaciłem na konto a dostałem maila że poszło za pobraniem - szybko wyjaśnili że coś zaszwankował im program i że jest wysłane jak należy - i tak było, chłopaki są w porządku. Serwa Carson 8g mają spore luzy, są powolne i jakieś takie "miętkie" - na pewno nie trzymają zadeklarowanych parametrów. Do tego nie pracują z tą samą prędkością kątową. Mimo to śmiglak lata spokojnie, czyli wychodzi z tego że zaprojektowano go całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja to może zbiorę do kupy :)

W klasie mikro-heli masz tak na prawdę jedynie 2 możliwości mające sens i będące rozwojowe:

mini titan e325 i t-rex 450. Oba te heliki są do siebie podobne cenowo, ale oba mają swoje bolączki:

 

e325:

-spore kłopoty z torowaniem łopat, jeżeli masz założone inne niż oryginalne drewniaki. (Problem łatwo rozwiązać zakładając aluminiowe ramiona mikserów)

-cięższy od trexa = krótszy czas lotu i większa stabilność.

-Kulki snapów w dziwnym rozmiarze 3,8mm strasznie trudno się montuje(mam grube paluchy:P)

- lepiej przemyślana konstrukcja(pod względem serwisowania) od t-rexa

 

W przypadku t-rexa w zależności od wersji były problemy z ogonem, zużywającymi się kulkami snapów, łamiącymi się ramionami mikserów, palącymi się reglami przez złe zamocowanie radiatora i odpadającymi obudowami silnika.

 

Jeżeli na dzień dzisiejeszy wybierałbym heli to brałbym t-rexa. Takiego wyboru dokonuję głównie ze względu na cenę . Kwota zaoszczędzona na samym heli pozwoli Ci na zakup czegoś sensownego z elektroniki. Pewnego rodzaju standardem w tej klasie heli sa serwa hs56/hs65 ma tarczy i gyro Gy401. Praktyka pokazuje, że od tego wydatku nie warto uciekać, bo i tak ten temat wraca w późniejszym etapie nauki.

Jednakże BARDZO OSTROŻNIE podchodziłbym do kwestii wyboru wyposażenia, bo włos mi się zjeżył po przeczytaniu o używaniu serw "noname" na tarczy. W przypadku awarii serwa tracimy kontrolę nad helikiem zamieniając go w zagrożenie życia dla siebie i otoczenia, a zaraz potem w wydatek kilkudziesięciu/kilkuset złotych na części zamienne.

Osobiście używam jedynie serw z metalowymi zębatkami na tarczy po pewnym incydencie jak po rozpadnięciu się zębatki w serwie heli (e325) prawie obciął mi głowę. Zdążyłem się uchylić i skończyło się na 12 szwach na kolanie i solidnie obitej kostce.

 

Temat zakupów też już był często wałkowany - najtaniej kupisz w oairc .

Od dawna tam kupuję - obsługa szybsza i milsza niż w kraju(tak wynika z moich doświadczeń) a ceny często o połowę niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Osobiście używam jedynie serw z metalowymi zębatkami na tarczy po pewnym incydencie jak po rozpadnięciu się zębatki w serwie heli (e325) prawie obciął mi głowę."

 

No i mosz.. A w jakimś uczonym artykule czytałem że metalowe tryby nie nadają sie do heli bo dostają rezonansu i szybko niszczą. A tu widać że praktyka jest odwrotna.. Bądź człecze mądry.. Jedno jest pewne, trzeba uważać i z respektem traktować modele bo nie ma żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.