Skocz do zawartości

silnik czy regulator


sada
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jak zwykle zwracam sie do Was po kreciku. Tym razem nie mogłem dopaść modelu w dostatecznie krótkim czasie , a spadł bo przestał reagować na stery. Mam więc obawy, że spaliłem regulator. Złamałem też wał silnika , ale ten już dorobiłem z prowadnic lasera z CDRomu . Po remoncie i połączeniu wszystkiego słyszę tylko ciągłe pikanie co 1 sek. Wykonuję wszystkie procedury z instrukcji i nic, tylko pikanie.

Pytania mam trzy:

1. Czy jest jakiś sposób nie mając na wymianę silnika , ani regulatora sprawdzić definitywnie co jest przyczyną niedziałania (silnik czy regulator).

2. Jeśli to regulator czy jest jakiś zamiennik do Pelikana Alpha 1500, jeśli tak jaki proponujecie.

3. Brak reakcji na sterowanie był skutkiem padnięcia odbiornika , nie chciałbym ryzykować znowu (bo on już wcześniej raz działał a raz nie ) więc pytanie jaki zamiennik do Graupnera MC16/20 , odbiornik był C19 Częstotliwość 35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powodem pikania nie jest ani silnik ani regulator. Najpewniej brak sygnału z nadajnika, więc może być odbiornik (padnięty, albo brak napięcia zasilającego), nadajnik, albo rewers na kanale gazu. Serwa też najpewniej nie działają.

2. Zamiennik to taki, o nie mniejszym od oryginału prądzie.

3. Dowolny odbiornik na 35MHz plus kwarc na odpowiednią częstotliwość (tego samego producenta co odbiornik) Jeśli odbiornik z syntezą, to bez kwarcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.