Jump to content

silnik czy regulator


sada
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Jak zwykle zwracam sie do Was po kreciku. Tym razem nie mogłem dopaść modelu w dostatecznie krótkim czasie , a spadł bo przestał reagować na stery. Mam więc obawy, że spaliłem regulator. Złamałem też wał silnika , ale ten już dorobiłem z prowadnic lasera z CDRomu . Po remoncie i połączeniu wszystkiego słyszę tylko ciągłe pikanie co 1 sek. Wykonuję wszystkie procedury z instrukcji i nic, tylko pikanie.

Pytania mam trzy:

1. Czy jest jakiś sposób nie mając na wymianę silnika , ani regulatora sprawdzić definitywnie co jest przyczyną niedziałania (silnik czy regulator).

2. Jeśli to regulator czy jest jakiś zamiennik do Pelikana Alpha 1500, jeśli tak jaki proponujecie.

3. Brak reakcji na sterowanie był skutkiem padnięcia odbiornika , nie chciałbym ryzykować znowu (bo on już wcześniej raz działał a raz nie ) więc pytanie jaki zamiennik do Graupnera MC16/20 , odbiornik był C19 Częstotliwość 35 ?

Link to comment
Share on other sites

1. Powodem pikania nie jest ani silnik ani regulator. Najpewniej brak sygnału z nadajnika, więc może być odbiornik (padnięty, albo brak napięcia zasilającego), nadajnik, albo rewers na kanale gazu. Serwa też najpewniej nie działają.

2. Zamiennik to taki, o nie mniejszym od oryginału prądzie.

3. Dowolny odbiornik na 35MHz plus kwarc na odpowiednią częstotliwość (tego samego producenta co odbiornik) Jeśli odbiornik z syntezą, to bez kwarcu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.