Jump to content

multiplex mentor, używany czy nowy? pierwsze skrzydła.


liech
 Share

Recommended Posts

Witam!

chciałbym zacząć przygodę z lataniem, przejrzałem trochę forum i pomysł padł na model mentora i tu mam kilka pytań. chciałbym na całość (z radiem, pakietem, bez ładowarki) przeznaczyć jakieś 1300 zł - max 1500 zł.

 

1. nie boję się używanych modeli (zwłaszcza na pierwszy raz) pytanie tylko czy to co ma na pokładzie jest ok i czy nie widać jakiś niepokojących oznak?

http://allegro.pl/mentor-multpilex-kompletny-model-rc-1-6m-i3181169585.html

 

regulator 40A , nie wiem czy to nie mało trochę.

 

2. aparatura: po mojej lamie mam co prawda aparaturę 4 kanałowa, ale nie sądzę bym to pogodził (tam odbiornik jest zintegrowany ze wszystkim co możliwie :) ) rozważam więc zakup turnigy 9x v2. (około 300 zł)

 

3. pakiet: mam 2 pakiety do samochodów (hardcase 2S 6000mah i hardcase 2S 5000ah) nie są tej samej firmy i pojemności i tu pytanie, czy lepiej kupić dedykowany pakiet (pewnie 4S ) do latania czy może dodatkowo jeden 2S i spinać je razem, jeśli nowe to 3S czy 4S? (biorąc pod uwagę silnik dostępny już w mentorze)

 

 

opcja nowe i pachnące:

jak nie używka to pozostaje nowy, średnio widziałem (na naszym allegro) kita mentora za 409 zł. ale tu dochodzi zakup silnika, regulatora, śmigła?, serw. (aparatura i pakiet to część wspólna).

rodzi się więc pytanie, ile za tą elektronikę będzie trzeba wyłożyć by miało to ręce i nogi? (wolałbym silnik mocny ale wolnoobrotowy takie 800-900kv, wydaje mniej drażniące dźwięki).

silink liczę że ze 100 - 150,

regulator 100 - 200,

serwa: ? komplet za 100-150?

 

o ile dolna granica jest akceptowalna (300 zł) to 500 już robi się drogo.

 

pozdrawiam,

M.

Link to comment
Share on other sites

kurcze, właśnie myślałem że łatwiej będzie latać czymś wiekszym bo na wiatr mniej odporne, w sumie ten piper może faktycznie nie jest głupim rozwiązaniem, wezmę wersję kompetną i dokupię radio (tego turnigy). całościowo wyjdzie mnie te 600 zł, radio na inny model też będzie dobre, a tego pipera zawsze można koledze odsprzedać.

 

rozumiem że ta wersja z wyposażeniem jest w porządku?

http://cyber-fly.pl/pl/p/PIPER-J3-EPP-Model-dla-poczatkujacych-pilotow-wraz-z-wyposazeniem/2091

 

 

forum o lataniu.. a jak szybko człowieka potrafią na ziemię sprowadzić ;)

 

M.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się. Do tego potrzebujesz klej cyjanoakrylowy (najlepiej średni) i przyspieszacz.

Ten silnik z tym śmigłem pozwoli Ci na naukę spokojnego latania (koło 1/2 gazu) oraz na jakieś podstawowe akrobacje (3/4+ gazu).

 

A co do latania na wietrze to przy nauce to każdy wiatr przeszkadza :)

Po zakupie tego zastawu z aparaturą zostanie Ci spoko kasy na późniejsze modele. EPP jest materiałem idealnym dla początkujących. Ja dopiero teraz po 4 latach szykuję pierwszy model nie-piankowy :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.