Jump to content

problem z zasilaniem serw i silnika


mnwet

Recommended Posts

Szanowni koledzy.Od jakiegoś czasu borykam się z problemem zasilania 4 serw tower Pro SG 5010 i silnika.Próbowałem przez regulator obrotów 3 x 9 v połączone równolegle ,lecz dawało to efekt na bardzo krótki czas.Późnij gdy nastąpi spadek napięcia serwa głupieją ,a silnik tylko sobie cicho pipczy.Nie wiem jakie robię błędy.Zastanawiam się nad osobnym podłączeniem zasilania dla serw bezpośrednio do odbiornika,nie wiem niestety ile volt zastosować.Jeśli ktoś może mi pomóc rozwiązać mój problem to bardzo będę wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

Ogniwa litowo-polimerowe o napięciu znamionowym 11,1V lub 7,4V

 

W zależności od silnika i obciążenia może się okazać, że szczotki przy 11,1V przeżyją bardzo krótko, bezpieczniej będzie zainwestować w 7,4V (ale nie twierdzę, że to jest jedyny słuszny wybór)

 

 

A co do pojemności i wydajności prądowej to trzeba znać parametry silnika. wtedy będzie można podać przybliżone czasy pracy jak i minimalny dostępny na rynku akumulator z którym da się to bezpiecznie eksploatować.

 

 

http://allegro.pl/redox-1300-mah-7-4v-20c-pakiet-lipo-i3145829405.html

 

ten akumulator jest jako przykład czego masz szukać. Ale wiedz, że o tego potrzebujesz również specjalnej ładowarki (w celu bezpiecznej eksploatacji)

Link to comment
Share on other sites

silnik pracuje bardzo mało ponieważ jest to jacht napędzany żaglami.Silnik służy jedynie do niewielkich manewrów np powrotu do brzegu przy przeciwnym wietrze. rozumiem że wystarczy podpiąć go pod regulator i nie kombinować z zasilaniem osobnym pod odbiornik.

 

Cały czas szukam linku do tego silnika.Jak znajdę to dam znać

 

silnik jest zbliżony do tego

 

http://www.modelarski.com/produkt-Silnik_Speed_400_6V,285.html

 

nie mogę niestety trafić na link mojego

 

po 15.00 zamieszczę zdjęcie mojego silnika może to coś pomoże

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.