Skocz do zawartości

Wicherek - mój drugi model


tomekRC

Rekomendowane odpowiedzi

witam dziś postanowiłem zrobić Wicherka 10 . Wydrukowałem plany i zabrałem sie do pracy w warsztacie znalazłem sklejkę 2 mm :D Mój wicherek będzie modelem elektrycznym . Wyciąłem z planów poszczególne części i odbijam je na sklejce w poniedziałek wszystko wytnę i wyszlifuje zdjęcia zamieszczę jak będzie co pokazać w poniedziałek zamówię sobie też listewki . Mam kilka pytań :

1. czy model mogę kleić wikolem

2. czy żeberka od skrzydłem mogą być balsowe 2 mm (chce zaoszczędzić na wadze )

3. Gdzie mogę zakupić aluminium .

Pozdrawiam ;D :D:D:D

 

 

wesołych świat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

dzięki :D:D :D

 

EDIT; jednak chyba zrobię go z balsy .. boki kadłuba z 3mm . wręgi z sklejki 3 mm (czy balsa 3 mm) - jak myślicie . boki kadłuba z listewek balsowych 3x3 stery tak jak w planach czyli sosna 3x3 i 3 x5 . skrzydła żeberka 3 mm balsa listewka natarcia balsa 3x3 aby pasowała do żeberek a pozostałe listewki sosna . model okryje papierem japońskim i wstawię silnik elektryczny albo coxa :D ale to jak finanse pozwolą . pozdrawiam i czekam na odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.