Skocz do zawartości

Przewód do ładowania multiplexa


dziba

Rekomendowane odpowiedzi

Dziba jaką ładowarką będziesz ładował?

 

Cześć

 

Olo będę ładował to Sharkiem 10, chciałem to zrobic na takiej zasadzie : http://img341.imageshack.us/my.php?image=69210409uc9.jpg

 

W Twoim MPX-e pewnie jest dioda zabezpieczająca przed odwrotnym podłączeniem a to może powodować że Shark będzie ,,głupiał"

Ja przez te gniazdo ładuję {jak mam czas}zwykłą ładowarką wtyczkową ,do ładowania takiego jak ty masz zamiar zrobić mam przylutowaną drugą wtyczkę na pakiecie w aparaturze. Minus to to że muszę otwierać do takiego ładowania nadajnik ale wszystko tzn.ładowanie i rozładowanie działa tak jak trzeba i mogę ładować dużym prądem bo mam wysokoprądowe ogniwa co przez gniazdo byłoby niemożliwe bo w mojej apce mam jeszcze bezpiecznik na 2 A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas ładuję Sharkiem i jest ok. Oczywiście prąd ładowania musi być mały. Nie wiem jak poradzi sobie z tym Shark 10, ale powinno być ok.

A czy ładowanie kończy Shark czy sam mu kończysz ładowanie?

Działa Ci rozładowanie ?no i podaj koledze ile wynosi ten mały prąd będzie wiedział od czego ma zacząć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie kończy ładowarka, dla bezpieczeństwa ustawiam automatyczne odłączenie ładowania po przekroczeniu limitu (ustawiam na pojemność akumulatora +10%). Rozładowanie działa również bez problemu. Opis procesu ładowania jest w instrukcji dodawanej przez sprzedawcę (strona 11). Według instrukcji zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem ma tylko akumulator, a prąd ładowania należy dobrać samemu wg. akumulatora. Na stronie 11 jest też podany taki przykład: AKumulator 1500 mAh, prąd ładowania 1/10C, czyli 1500/10=150mA

 

W razie potrzeby mogę udostępnić skan z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.