Jump to content

Spectrum czy Devention?


bedway
 Share

Recommended Posts

Niedługo chcę kupić radio "na stałe" i zastanawiam się czy spectrum dx6i czy devo 8s cena taka sama, i pierwsze pytanie, czy spectrum ma mikser v-tail? Jakoś nie mogę tego znaleźć, za spectrum jest jeden plus- jest popularny, i łatwo o części itd. i ma też minus- jest po prostu przestarzały. Devo jest łatwe w programowaniu, dotykowy, kolorowy ekran, wybór zasięgu i tym samym poboru prądu, przejrzyste menu, przesyłanie modeli przez bluetooth czy jakoś inaczej i darmowe aktualizacje systemu. więc które wybrać?, spectrum trochę tańszy ale może ma jeszcze jakieś plusy.

Link to comment
Share on other sites

Ekran dotykowy obsługiwany rysikiem - dziękuję, postoje. Bajer i nic więcej. Ciekawe czy cokolwiek zobaczysz na tym wyświetlaczu na lotnisku w słońcu :lol:Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim ekran dotykowy nie służy do wprowadzania danych podczas kierowania ale podczas wprowadzania danych do programu konkretnego modelu, do zmiany ustawień podczas lotu wykorzystywane są przełączniki. Twierdzenie że rysik jest nie praktyczny jest raczej kontrowersyjne. Problemów upatrywałbym w małej popularności tego sprzętu. Trudno w necie o jakąś konstruktywną opinię co do jakości softu oraz niezawodności samej elektroniki. DX6i to w dzisiejszych czasach raczej historia. Zamiast Devo i DX6i poszukałbym Futaby t8FG ( można czasami na allegro kupić sam nadajnik za dobrą kasę) i do tego Orange Fasst albo Graupnera SJ.

 

W sprawie widoczności w słońcu, mam 12FG (kosztuje niemało) a wyświetlacz ma tak gówniany że ledwo go widać w świetle lampy biurkowej nie wspominając o słońcu. Na elektronikę i soft nie ma co narzekać.

Link to comment
Share on other sites

Jak pisałem na forum poprzednio. Rok temu kupiłem Devo 12s, bo potrzebowałem 12 kanałów.

Futaba/JR super ale ok 1300$; jak na zabawkę to trochę za dużo no i zostałem z Davo12s za 1/3 cenny.

Nowa generacja Davos NIE MA stylus’ow ! Konfiguracje można dokonać przez wybranie ikon albo klawiszy po lewej lub prawej stronie wyświetlacza. Ikony są duże jak u iphona toteż nie problem z wybraniem funkcji.

 

Jak steruje to jakoś nie patrzę na display mimo ze słonce prazy jak …. !

 

Zalety

Cenna

Dość dobry service

Telemetry super ale po co me GPS ?!

Aparatura prosta w ustawieniu

Jak na razie firmware update online

http://deviationtx.com/ forum z nowym firmware

 

Wady

Dokumentacja napisana przez jakiegoś pajaca z Brazylii i nie ma sensu.

Uszkodziłem prawie wszystkie przełączniki dwustabilne na topie aparatury. Myślałem ze to wynik „chińskiej” produkcji. Wymieniłem je używając japońskich a późnej usa ale nadal łatwo je złamać.

Modulacja DSSS odbiorniki od walker’a. Można dostać 6 kanałowe odbiorniki po 10$

 

Maciek

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.