Skocz do zawartości

Spectrum czy Devention?


bedway
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo chcę kupić radio "na stałe" i zastanawiam się czy spectrum dx6i czy devo 8s cena taka sama, i pierwsze pytanie, czy spectrum ma mikser v-tail? Jakoś nie mogę tego znaleźć, za spectrum jest jeden plus- jest popularny, i łatwo o części itd. i ma też minus- jest po prostu przestarzały. Devo jest łatwe w programowaniu, dotykowy, kolorowy ekran, wybór zasięgu i tym samym poboru prądu, przejrzyste menu, przesyłanie modeli przez bluetooth czy jakoś inaczej i darmowe aktualizacje systemu. więc które wybrać?, spectrum trochę tańszy ale może ma jeszcze jakieś plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przede wszystkim ekran dotykowy nie służy do wprowadzania danych podczas kierowania ale podczas wprowadzania danych do programu konkretnego modelu, do zmiany ustawień podczas lotu wykorzystywane są przełączniki. Twierdzenie że rysik jest nie praktyczny jest raczej kontrowersyjne. Problemów upatrywałbym w małej popularności tego sprzętu. Trudno w necie o jakąś konstruktywną opinię co do jakości softu oraz niezawodności samej elektroniki. DX6i to w dzisiejszych czasach raczej historia. Zamiast Devo i DX6i poszukałbym Futaby t8FG ( można czasami na allegro kupić sam nadajnik za dobrą kasę) i do tego Orange Fasst albo Graupnera SJ.

 

W sprawie widoczności w słońcu, mam 12FG (kosztuje niemało) a wyświetlacz ma tak gówniany że ledwo go widać w świetle lampy biurkowej nie wspominając o słońcu. Na elektronikę i soft nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na forum poprzednio. Rok temu kupiłem Devo 12s, bo potrzebowałem 12 kanałów.

Futaba/JR super ale ok 1300$; jak na zabawkę to trochę za dużo no i zostałem z Davo12s za 1/3 cenny.

Nowa generacja Davos NIE MA stylus’ow ! Konfiguracje można dokonać przez wybranie ikon albo klawiszy po lewej lub prawej stronie wyświetlacza. Ikony są duże jak u iphona toteż nie problem z wybraniem funkcji.

 

Jak steruje to jakoś nie patrzę na display mimo ze słonce prazy jak …. !

 

Zalety

Cenna

Dość dobry service

Telemetry super ale po co me GPS ?!

Aparatura prosta w ustawieniu

Jak na razie firmware update online

http://deviationtx.com/ forum z nowym firmware

 

Wady

Dokumentacja napisana przez jakiegoś pajaca z Brazylii i nie ma sensu.

Uszkodziłem prawie wszystkie przełączniki dwustabilne na topie aparatury. Myślałem ze to wynik „chińskiej” produkcji. Wymieniłem je używając japońskich a późnej usa ale nadal łatwo je złamać.

Modulacja DSSS odbiorniki od walker’a. Można dostać 6 kanałowe odbiorniki po 10$

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.