Skocz do zawartości

jaki prąd jest w stanie wytrzymac odbiornik


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos może mi powiedziec w przybliżeniu jaki prąd może wytrzymac odbiornik a dokładnie ten http://nastik.pl/hitec-hfd08ro-35mhz-p-490.html . według moich pomiarów po podłonczeniu wszystkich serw które chcę podłączyc prąd płynący przez odbiornik moze byc w granicach 6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Te 6A ciągłego czy w impulsie szczytowo??

Powinien wytrzymać, choć nie jestem zbytnim zwolennikiem "męczenia" druku na płytce odbiornika. Odseoparowanie zasilania serw jest proste.

Nie zapominaj o zasilaniu, 6A potrafi mocno dać sięwe znaki pakietowi zasilania i spadek napięcia bedzie znaczny, co mocno osłabi moment serw i ich prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obciążenie będzie tylko wtedy gdy bedą pracowac serwa czyli nie będzie to obciążenie ciągłe dokładnie chcę podłączyc 4 serwa BMS 630 13kg i hiteca 422 nagaz bo takie akurat mam samolot funtana 90 oczywiscie te BMS-y są za mocne do tego modelu ale w przyszłości będą może latac w czymś większym .armand czy mógłbyś zapodac jakiś schemat jak odseparowac to zasilanie albo link gdzie byloby to wyjaśnine bo nie chciałbym czegoś upalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja do zasilania swojego odbiornika używam dwóch pakietów z tym że jednym (o niewielkiej pojemności) zasilam tylko część odbiorczą - sam odbiornik , natomiast drugi pakiet

(ten już ma normalną pojemność) służy do zasilania samych serwomechanizmów.

 

Takie rozwiązanie pozwala wyeliminować efekt sprzężenia zwrotnego jaki powstaje przy rozładowanym żródle (podczas używania jednego pakietu) . To znaczy : zwiększony pobór mocy podczas pracy obciązonego serwa powoduje spadek napięcia zasilającego cały układ odbiorczy (odbiornik i serwa). a tymsamym zapętlanie się spadku napięcia na serwach ze spadkiem napięcia na samym odbiorniku, co oczywiście prowadzi do "głupienia" odbiornika.

 

Tego efektu nie ma w przypadku gdy rozdzielimy zasilanie serw od zasilania odbiornika.

Rozładowanie pakietu zasilającego serwa objawi się nam tylko zwolnioną pracą serw, ale serwa przy rozładowanym pakiecie dalej będą pracowały, tyle że wolniej, co będzie od razu zauważalne. Natomiast z pakietu zasilającego sam odbiornik jest tak niewielki pobór mocy, że nawet słabe pakiety (gdzie napięcie jest już ponizej 1V/celę ) doskonale radzą sobie z zasilaniem samego odbiornika.

 

Proponuję skorzystać z takiego rozwiązania - chociażby dla próby - Ja latam już tak kilkanaście lat i nigdy nie miałem problemu ze słabymi pakietami. Pozdrawiam Janusz

 

Proste - ale bardzo skuteczne - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.