Jump to content

helikopter nie unosi się


jasnyheli
 Share

Recommended Posts

Cześć, dostałam w prezencie model helikoptera na podczerwień L 6018. Po kilku lotach i ładowaniu helikopter nie może się unieść i kręci się w kółko. Zauważyłam że dolne śmigło kręci się wolniej od górnego, ale nie wiem co dalej, jak to naprawić? Czy da się jakoś łatwo tę usterke naprawić czy wymaga naprawy w sklepie i grubych pieniędzy? Helikopter o nic nie uderzył, nie jest nic złamane itp. Proszę o wyrozumiałość i łopatologiczne tłumaczenie, pierwszy raz mam taki model.

Link to comment
Share on other sites

Takich zabawek raczej się nie naprawia. Powodem zachowania, które opisujesz może być nienaładowany akumulator, zużyte szczotki w silniku lub uszkodzony silnik. Ale zaznaczam MOŻE. Trudno zdiagnozować na odległość. Zmierz napięcie akumulatorka przed lotem jakimś miernikiem. Powinien mieć 4,2 V.

Generalnie jest to zabawka nienaprawialna. Ale jeśli dostałeś w prezencie i jest to nowa zabawka, to po prostu reklamuj u sprzedawcy.

Link to comment
Share on other sites

czasem "rozjeżdżają" się przekładnie w podobnym przypadku u mnie pomogło poluzowanie śrubki na szczycie wirników, dosunięcie w dół osi i dokręcenie tej śrubeczki..

A jeśli to nowy zakup, to najlepiej reklamuj. W helikopterku kupionym pod choinkę po dwóch tygodniach przestał działać silniczek i bez problemu przysłano nowy..

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.