Skocz do zawartości

JR9XII


markuz

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

dziś kurier przyniósł paczuszkę a w niej JR9XII , cudo :lol:

mając wcześniej MX12 sądziłem że jest intuicyjne w programowaniu i ma mnóstwo możliwości

ale gdy zacząłem bawić się JR9 to po prostu bajka , przed włączeniem radia miałem wątpliwości czy poradzę sobie z programowaniem , ale przy takim ustawieniu menu i przycisków do poruszania się po nim , programowanie staje się intuicyjne krok po kroku .

jakby toś miał dylemat jakie radio wybrać szczerze polecam jak i dla początkujących tak i jako następne radio .

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym samym radiem myślę od kilku miesięcy jednocześnie odkładając ile się da. Ostatnio na forum pojawiło się również radio WFT09 i wraz z nim pojawiły się moje wątpliwości, czy kupić tą wiele tańszą chińską aparaturkę czy jednak zbierać dalej to JR 9X. Gdzie kupiłeś Twojego JR'a? Może znasz jakiś tańszy sklep niż ten, w którym ja zamierzam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w WIMAREX , bardzo sobie chwalę obsługę .

nie znam możliwości radia made in china ,a możliwości JR9XII nie będę opisywał bo można były by tak do rana . ja wiem jedno na pewno żaden made in china nie dorówna się made in japan , Ja też długo ciułałem kasę na to radio i w końcu jest :mrgreen: .

druga sprawa do tego radia w przyszłości (3 miesiące ) chcę dokupić moduł na 2,4 :D

za radio z modułem 35Mhz synteza dałem 1199 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to radio od roku i daleki jestem od zachwytów.Jest przereklamowane.Ma duże ograniczenia w programowaniu .Chciałem zaprogramować do sterowanie Lamą , i poległem.

Program radia jest nastawiony na typowe konfiguracje modelu i wtedy jest łatwo i przyjemnie. Jeżeli potrzebne jest coś innego zaczynają sie schody.

Źle umieszczone są przyciski i rolka do programowania.Łatwo jest je mimowolnie nacisnąć pilotując model .Nie muszę pisać czym pachnie przypadkowe włączenie rewersu na którymś sterze.

Gdybym dzisiaj wybierał JR nie byłby moim faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z kolei zadowolony kupowałem ta aparaturę razem z Kostkiem, jedno co można zarzucić to brak dobrej polskiej instrukcji dobrze że można było ściągnąć z Horizonhobby angielskie z przykładami bo fakt było by ciężko. Dla tego co latam mi wystarcza najtrudniej było jak na razie poustawiać motoszybowiec z rozbudowaną mechaniką skrzydła żeby wszystko chodziło jak trzeba tu pomocne są przykłady. Dla spaliniaków i heli nic na razie nie brakuje (Lamę da się ustawić). Odbiorniki PCM 7 kanałów nawet są w niezłych cenach może cena 9-tki troche za wysoka.

Pozdrawiam

Arek K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lamy to lame programuje się w opcji samolotowej . i wszystko działa :wink:

co do reszty doprawdy nie wiem czego mogło Ci zabraknąć ? może warto się spytać .

z pewnością do wielkich makiet są leprze radia choćby MC24 .

ja kupiłem głównie do heli i szybowców i nie widzę by czegoś tu zabrakło .

Z ciekawostek jakie mnie zaskoczyło to ustawianie spowolnienie serwa , przydatne do podwozia , opóźnienie gaszenia silnika do 2sek , każdy kanał dzielony jest na połowę inne ustawienia i prędkości dla jednej części inne dla drugiej , możliwość mixowania każdego kanału z pozostałym , jest tam wiele innych ciekawych rzeczy ale jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem .

jakbyś miał jakieś problemy śmiało pytaj

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle jestem niezdecydowany na konkretny nadajnik. Stać mnie na aparaturę o możliwościach JR'a 9X. Chciałbym zamówić paczkę w himodel.com ale zauważyłem, ze ostatnio skończyły im się zestawy 9X II na które miałem ochotę. Mówię o takim zestawie:

 

http://www.himodel.com/radios/35Mhz_JR_PCM9X_II_9-channel_digital_proportional_radio_control_system_W_PLL-synthesized_RF_module.html

 

Z tego mógłbym sprzedać serwa i zyskać max 200zł. W Polsce takie serwa kosztują 75zł/szt a w zestawie są 4sztuki, które mi nie byłyby potrzebne. Cały zestaw z przesyłką do domu wychodzi w okolicach 1300zł. Po sprzedaniu serw 1100zł. No, ale teraz to już gdybanie, bo nie wiadomo czy w ogóle Chińczyki z himodel będą jeszcze mieli takie zestawy.

 

Są też zestawy JR 9X w wersji "elektrycznej" ale tam zamiast odbiornika 10 kanałowego jest 7 kanałowy i zamiast porządnych serw standard są jakieś wolne mikraki. A ceny zestawów są takie same.

 

Z tych powodów wziąłem pod uwagę Futabę 9cap również od himodel. Jest dość ciekawy zestaw:

 

http://www.himodel.com/radios/35Mhz_Futaba_9CHP_Super_9-Channel_Synthesized_Radio_Control_System_W_R319DPS_4xS3001.html

 

I tu moje pytanie: Jak mam rozumieć fragment opisu tego zestawu, który mówi:

 

Includes:

(...)

One Rx FP-R319DPS Synthesized Rx (Dual Conversion, PCM1024)

One Receiver Crystal (Dual Conversion)

(...)

 

:?:

 

Czy to znaczy, że w zestawie są 2 odbiorniki, jeden z syntezą i drugi na kwarc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.