Skocz do zawartości

Naza i wasze ustawienia voltage monitor.


CoolSky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do użytkowników systemu NAZA w quadrocopterach i pochodnych. Od paru dni walczę z ustawieniami w voltage monitor. I co raz, to gorzej. Nie chcę tego zabezpieczenia wyłączać, więc może ktoś z Was ma jakieś sprawdzone ustawienia.

Moje pakiety to 2200 3s DualSky. Wkurza mnie fakt, że ten kaganiec uruchamia się zbyt wcześnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej, mam takie pytanie, masz standardowo dolutowane kabelki do płyty z zasilaniem i jak podepniesz pod USB to masz aktywne opcje programie w zakładce Advanced/Voltage opcje ON oraz przy X3 masz CONNECTED? Nie są wyszarzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Chodzi zapewne o to, że Naza zbyt szybko odcina prąd, mimo, że bateria nie została do końca zużyta. Ja aktualnie rozwiazuje ten problem obnizajac napiecie o 0,1V i sprawdzam, ile z powrotem nabije ładowarka. Oczywiście nie można temu wierzyć do końca, ale daje to jakiś obraz sytuacji. Poza tym, mam zamiar użyć buzzera zgłaszającego 3,5v na celi, bo Nazie wole nie ufać... Ostatnio ustawilem first step na 10,6V, drugi na 10,4 beez "loss", czyli to napięcie bylo napięciem do wyzwolenia czerwonego LEDa. Wylatalem do wyzwolenia failsafe'a, a po zmierzeniu napiecia BEZ OBCIĄŻENIA ! pokazało mi 9,3V. W tym momencie przestałem ufać NAZIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z progami odcięcia już sobie poradziłem. Teraz lata znacznie dłużej... Procedura auto lądowania następuje w chwilę potem jak zacznie odzywać się buzer.

Progi napięć dla zainteresowanych mogę podać później, jak podepnę nazę do komputera...

Omen - sprawdzę Ci to późnym wieczorkiem, bo jestem poza domkiem i nie mam ze sobą nazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Omen - sprawdzę Ci to późnym wieczorkiem, bo jestem poza domkiem i nie mam ze sobą nazy.

 

Dzięki, ja jestem o tyle ciekaw tego, że do komputera podpiąłem Nazę (Posiadam V2) natomiast zasilanie mam podpięte do Skywalkera Quattro - 4 regulatory w jednym, i ja te opcje w tej zakładce Voltage mam nieaktywne, i nie wiem czy dlatego właśnie, że nie podaję zasilania na kable od PMU. Też to sprawdzę to tylko muszę znaleźć chwilę aby jakos dolutować to do kabli od Skywalkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boi sie Pan o zbyt niski stan rozładowania baterii ? Niby 3,3V na cele, to nie mało, ale z drugiej strony, wiekszosc buzzerow komunikuje przy 3,6V, jako bezpieczne napięcie. Ja ustawilem na 10,6 i 10,4 i ładowarka nabija mi 4100 w baterie 4000. Balansowanie troche zabiera, ale jednak - jest to wykorzystywanie baterii na maxa. A tak przynajmniej mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.