Jump to content

problem serwo + reg


spad
 Share

Recommended Posts

witam

dziś latałem sobie motoszybowcem i wszystko wydawało by się być ok dopuki nie wylądowałem

zaobserwowałem dziwne zachowanie jednego z serw (hiteh) a mianowicie przy wychyleniu drążków lewo - prawo jedno serwo reaguje natychmiast a drugie ma jak by włączone expo działa powoli i z opóźnieniem. gdy drążek jest w pozycji neutralnej i wychylę go w jedną stronę serwo niema siły się ruszyć a drugie normalnie pracuje natomiast gdy najpierw na maxa wychylę drążek w lewo a później gwałtownie w prawo to serwo reaguje lecz z opóźnieniem jaka może być tego przyczyna ?

2 problem jaki zauważyłem to grzejący się regulator tylko że grzeje się jak tylko podłącze do zasilania, po wystudzeniu regla okazuje się że serwo pracuje poprawniej jaki być mieć związek jednego z drugim ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Columb

Nie posypały się przekładnie w serwie lub jakieś połączenie sterowanej powierzchni? Najszybsza metoda weryfikacji regulatora to jego podmiana na inny - oczywiście sprawny. Jeśli uszkodzone serwo ma duże opory pobiera więcej prądu i automatycznie może to powodować większe grzanie się regulatora, oczywiście jeśli jest zasilane przez BEC. Możesz jeszcze wpiąć to serwo w inny kanał i sprawdzić czy działa podobnie.

Co to znaczy że serwo pracuje poprawniej??? Ja rozróżniam dwa stany: albo dział w 100% ok i jest sprawne albo działa mniej niż 100% i dla mnie jest niesprawne.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.