Skocz do zawartości

Szybowiec rzutka


profesorek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na podstawie planów zamieszczonych na forum SAUModelarnia, wykonałem taki malutki "szybowczyk" TEN PO LEWEJ m23x.jpg .

 

Ma on rozpiętość około 45 cm. Waży +/- 13g

 

Poszedłem polatać i "WoW" to lata :D Rzucałem go z takiej nie za dużej górki. Raz przeleciało z 50-60 metrów - skakałem z radości. Bardzo mi się spodobało.

 

Teraz mam do Was prośbę.Czy mogli byście zaproponować jakiś inny, trochę większy model. Myślę o czymś rozpiętości koło 75-80 cm. Oczywiście depronowe, w miarę prosta konstrukcja. Ale chodzi mi o taki modelik "rzutkę" bez sterowania. Taki po prostu rzuć->leci->spada :D

 

Z góry dziękuję

profesorek92 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm. też o tym myślałem, ale bałem się, że to mi zupełnie nie wyjdzie i co najwyżej na ścianie powisi.... Ale jak tak piszesz, to zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać. Może coś rozrysuję sobie ;)

 

Przy okazji - część samolotów ma takie skrzydła \________@________/ , takie z podniesionymi końcówkami - jaki jest tego cel ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.