Jump to content

Napęd do sky lady;)


Rekrut:)

Recommended Posts

"Elektroszybowiec napędzany silnikiem klasy 400 z bezpośrednim napędem i składanym śmigłem" Cytat, wpisałem w google sky lady. Pierwszy lepszy skle, i opis taki (cześć). Z 480 będziesz miał większą wagę i nadmiar mocy. Po co? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Przekładnia to twój wybór. Ale chyba łatwiej montować śmigło;) Ja mam permaxa 400 (5x4,5 śmigło) z nakładanym śmigłem prosto na ośkę i latać powinien. (nie latałem, ostałem go, ale latać latał, widać że używany trochę). A rozmiar w sklepach zalecają do tego silnika: 5x4.5 , 8x4.3 , 9x4.7 :mrgreen: No i z tych przedziałów powinny być dobre. Mniejsze śmigło szybszy, gorszy ciąg. Średnie to będzie idealnie (ja bym ci zalecił to 8x4,3). A to wieksze będzie ci model wolno latał. Tak przynajmniej wynika z tego co ja wiem :lol: (żeby nie bylo na mnie jak coś źle)

Link to comment
Share on other sites

czyli bezpośrednio dać śmigło składane 8x4,3??i dam permaxa 480(waga jak w oryginalnym)tak jak pisał baxter12 nie będę miał problemów z wyważaniem:)

to dzięki Wam wielkie:)

Udanego sylwka i szczęśliwego nowego roku!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Śmigło 8x4.3 jest za duże do tego silnika. Bez przekładni ten silnik powinien kręcić śmigłem 6x4 lub 6x5. Mogłoby też być 7x3.5. Weź pod uwagę, że Multiplex podaje na swojej stronie (co ewidentnie przeczy danym z modele.sklep) max. prąd (1 minutowy) dla tego silnika 12A.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dzisiaj dopiero doszły mi części do sky lady...(silnik,akku) :lol: .Podłącze wszystko troszkę porobię i jak pogoda będzie łaskawa to jutro będzie latanko :rotfl: .Ze wstępnego podłączenia akku do silnika to ma bardzo dobry ciąg...o wiele większy niż oryginalny w tym modelu :jupi: :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.