Jump to content

Jak wkleja się takie zawiasy?


Wojtekr

Recommended Posts

Krążki z nieznanego materiału nacięte prawie przez całą średnicę ..(tylko proszę się nie śmiać

)

zawiasy wkleić z nacięciem prostopadle do krawędzi sterowych czy równolegle? Wiem tylko, że najlepiej jest użyć CA i wzmocnić szpilkami.

Link to comment
Share on other sites

O to kawałek modelu :D Oczywiście instrukcja nić na ten ten temat nie mówi ?

Pewnie wkleja się nacięciem równolegle i to,,nacięcie" jest po to żeby ten zawias wyginał się konkretnie w tym miejscu a nie w innym.

Piszesz że będziesz wklejał na CA uważaj żebyś zdążył ustawić odpowiednio lotkę zanim klej

złapie.

Żeby zawias nie wyszedł wiercę od spodu nie na wylot tylko tak żeby wiertło przeszło przez zawias a potem kołkuję na klej kawałkiem wykałaczki.

 

ps.fotki modelu mile widziane :D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki będę go szykował na wiosnę... tymczasem oglądam wszystkie elementy i kombinuję przyszłe sklejanie na razie mocno ćwiczę na symulatorze bo jak widać jestem "młodym modelarzem" fotki są na http://www.jamara-modelltechnik.de/product_info.php/info/p2662_Pitts-S1-Spezial---Design-stars.html

Pozdrawiam Wojtek

instrukcja rzeczywiście mało mówi...jak dla mnie dużo za mało jeszcze raz dziękuję. Znaczy się mówi może i dużo ale nie w naszym języku :lol2:

Link to comment
Share on other sites

To są zapewne zawiasy mylarowe. Bardzo mocne i proste w montażu. Ostatnio są w wielu zestawach, nawet renomowanym firm. Nacięcia powinny być prostopadle do krawędzi spływu. Służą one do lepszego przenikania ca do wnętrza szczeliny. Kleimy tylko i wyłącznie na rzadki ca. Nie wymagają żadnego dodatkowego kołkowania. Dobrze wklejone, urwą kawałek skrzydła a nie puszczą. Niedawno była tu dyskusja na temat sposobu klejenia tych zawiasków.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.