Skocz do zawartości

Jak wkleja się takie zawiasy?


Wojtekr

Rekomendowane odpowiedzi

Krążki z nieznanego materiału nacięte prawie przez całą średnicę ..(tylko proszę się nie śmiać

)

zawiasy wkleić z nacięciem prostopadle do krawędzi sterowych czy równolegle? Wiem tylko, że najlepiej jest użyć CA i wzmocnić szpilkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O to kawałek modelu :D Oczywiście instrukcja nić na ten ten temat nie mówi ?

Pewnie wkleja się nacięciem równolegle i to,,nacięcie" jest po to żeby ten zawias wyginał się konkretnie w tym miejscu a nie w innym.

Piszesz że będziesz wklejał na CA uważaj żebyś zdążył ustawić odpowiednio lotkę zanim klej

złapie.

Żeby zawias nie wyszedł wiercę od spodu nie na wylot tylko tak żeby wiertło przeszło przez zawias a potem kołkuję na klej kawałkiem wykałaczki.

 

ps.fotki modelu mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę go szykował na wiosnę... tymczasem oglądam wszystkie elementy i kombinuję przyszłe sklejanie na razie mocno ćwiczę na symulatorze bo jak widać jestem "młodym modelarzem" fotki są na http://www.jamara-modelltechnik.de/product_info.php/info/p2662_Pitts-S1-Spezial---Design-stars.html

Pozdrawiam Wojtek

instrukcja rzeczywiście mało mówi...jak dla mnie dużo za mało jeszcze raz dziękuję. Znaczy się mówi może i dużo ale nie w naszym języku :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zapewne zawiasy mylarowe. Bardzo mocne i proste w montażu. Ostatnio są w wielu zestawach, nawet renomowanym firm. Nacięcia powinny być prostopadle do krawędzi spływu. Służą one do lepszego przenikania ca do wnętrza szczeliny. Kleimy tylko i wyłącznie na rzadki ca. Nie wymagają żadnego dodatkowego kołkowania. Dobrze wklejone, urwą kawałek skrzydła a nie puszczą. Niedawno była tu dyskusja na temat sposobu klejenia tych zawiasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.