Jump to content

Odbior paczki


krzysiek w

Recommended Posts

Przecież istnieje prawo do zwrotu wysyłki bez podania przyczyny w nienaruszonym stanie ? Jeśli nie odbierzesz paczki tym samym nie zapłacisz kosztów przesyłki prawda ?? Czyli wychodzi na to, że poczta będzie stratna ( pewnie weźmie należność od nadawcy ? )

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z prawem nabywca towaru ze sklepu internetowego ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu. Koszt przesyłki ponosi nabywca (w przypadku reklamacji - sprzedawca).

Z tego wynika że bez konsekwencji możesz nie przyjmować paczki, ale sprzedawca ma prawo domagać się od Ciebie zwrotu kosztów przesyłki (w obie strony). Choć szczerze wątpię żeby mu się chciało.

Link to comment
Share on other sites

Imo jako osoba niepełnoletnia chyba nie masz prawa nawet kupować w sklepach internetowych z podkreśleniem słowa chyba więc możesz sie wypiąć ale właśnie tacy kupujący jak TY są najgorsi! i właśnie od takich szalonych 15 latków mam negi na allegro! Imo jak już coś zamówiłeś do doprowadź to do końca albo przestań zamawiać w necie

Link to comment
Share on other sites

Imo jako osoba niepełnoletnia chyba nie masz prawa nawet kupować w sklepach internetowych
ja zawsze przed rejestracją czytam regulamin czy jest mowa że "tylko pełonletnia osoba może się zarejestrować w naszym sklepie blablabla..." ale jakoś w żadnym tego nie widziałem przykład modele.sklep.pl; cyber-fly.pl i nie ma mowy o obowiązku pełnoletności do rejestracji.

 

P.S. oczywiście pomijam tu allegro bo tam to wiadomo że trza być pełnoletnim i nie rozumiem tym młodych ........osbników, że nawet nie widzą jakie mogą być z tego konsekwencje jak ich gliny dojdą czy coś bo przez takie coś można sobie niezłego bigosu narobić. Ja nie mam konta na allegro, ale od czego jest pełnoletni brat czy siostra :P :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czy moge poprostu nieprzyjac paczki bez zadnych konsekwecji???

Oczywiscie ze mozesz,pomijajc aspekty raczej Ci nieznane.

Elegancko wyszloby,gdybys pokryl koszty przesylki z listem,chocby z jednym slowem.

Sorry,to u nas,nie wiem jak w Twoich stronach ?

Link to comment
Share on other sites

Imo jako osoba niepełnoletnia chyba nie masz prawa nawet kupować w sklepach internetowych z podkreśleniem słowa chyba

osoba po ukonczeniu 14 roku zycia nabywa czesciowo osobowosc prawna umozliwiajaca jej we wlasnym imieniu dokonywac pewnych czynnosci cywilno prawnych. M. in. drobnych zakupow.

 

Ja bym odebral bo:

" Tak mówiąc szczerze,

W życiu jak w pokerze..

Jest zasada,

Karta - stół "

 

Pozdrawiam

 

Baxter12

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.