Skocz do zawartości

Odbior paczki


krzysiek w

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież istnieje prawo do zwrotu wysyłki bez podania przyczyny w nienaruszonym stanie ? Jeśli nie odbierzesz paczki tym samym nie zapłacisz kosztów przesyłki prawda ?? Czyli wychodzi na to, że poczta będzie stratna ( pewnie weźmie należność od nadawcy ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem nabywca towaru ze sklepu internetowego ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu. Koszt przesyłki ponosi nabywca (w przypadku reklamacji - sprzedawca).

Z tego wynika że bez konsekwencji możesz nie przyjmować paczki, ale sprzedawca ma prawo domagać się od Ciebie zwrotu kosztów przesyłki (w obie strony). Choć szczerze wątpię żeby mu się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo jako osoba niepełnoletnia chyba nie masz prawa nawet kupować w sklepach internetowych z podkreśleniem słowa chyba więc możesz sie wypiąć ale właśnie tacy kupujący jak TY są najgorsi! i właśnie od takich szalonych 15 latków mam negi na allegro! Imo jak już coś zamówiłeś do doprowadź to do końca albo przestań zamawiać w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo jako osoba niepełnoletnia chyba nie masz prawa nawet kupować w sklepach internetowych
ja zawsze przed rejestracją czytam regulamin czy jest mowa że "tylko pełonletnia osoba może się zarejestrować w naszym sklepie blablabla..." ale jakoś w żadnym tego nie widziałem przykład modele.sklep.pl; cyber-fly.pl i nie ma mowy o obowiązku pełnoletności do rejestracji.

 

P.S. oczywiście pomijam tu allegro bo tam to wiadomo że trza być pełnoletnim i nie rozumiem tym młodych ........osbników, że nawet nie widzą jakie mogą być z tego konsekwencje jak ich gliny dojdą czy coś bo przez takie coś można sobie niezłego bigosu narobić. Ja nie mam konta na allegro, ale od czego jest pełnoletni brat czy siostra :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo jako osoba niepełnoletnia chyba nie masz prawa nawet kupować w sklepach internetowych z podkreśleniem słowa chyba

osoba po ukonczeniu 14 roku zycia nabywa czesciowo osobowosc prawna umozliwiajaca jej we wlasnym imieniu dokonywac pewnych czynnosci cywilno prawnych. M. in. drobnych zakupow.

 

Ja bym odebral bo:

" Tak mówiąc szczerze,

W życiu jak w pokerze..

Jest zasada,

Karta - stół "

 

Pozdrawiam

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.