Skocz do zawartości

Początki w modelarstwie


Dejvid92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym modelarzem a konkretniej nigdy jeszcze nie miałem z modelarstwem nic wspólnego. Spodobało mi się to gdy byłem w górach i zobaczyłem jak ktoś lata modelami. Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem ale jak większość (po tym co widziałem na forum) nie wiem od czego zacząć. Dużo o tym czytałem i wiem że najlepiej nie zaczynać gdy nie ma się doświadczonego modelarza przy sobie który pomoże i wytłumaczy. Ja niestety nie znam nikogo takiego :( Czy to oznacza że od razu jestem skazany na niepowodzenie? Nie za bardzo orientuję się w cenach jakie musiałbym zainwestować. Z tym też jest trochę problem ale nie aż taki. Proszę o jakieś rady w co bym musiał się zaopatrzyć na sam początek i jakie to mniej więcej były by to koszty? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

czesc

 

sorry ze pisze bez polskich liter ale nie mam teraz klawiatury pl

 

Jezeli chodzi o to jak zaczac, to przy braku doswiadczonego modelarza najlepiej kupic niedrogi zestaw szybowca rc i poskladac go wedlug instrukcji. Latanie takim modelem na zboczu to już nieco wyzsza szkola jazdy - wpierw trzeba zaczac od latania na lace.

 

ceny sprzetu na poczatek - orientacyjnie: model 200-300 pln, radio 250-450 pln, serwa i inne dodatki 100-200 pln. W tych cenach zlozysz model szybowca o rozpietosci skrzydel 1,5 m i polatasz wszedzie. Sa tansze modele-zabawki, ale to nie ma duzo wspolnego z prawdziwym modelarstwem.

Bardzo dobrym modelem na poczatek jest Easy Glider z firmy Multiplex - poczytaj o nim na tym forum - duzo było postow na jego temat.

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy nie mam nikogo kto mógłby mojego szybowca wznieść na większą wysokość, a przy rzucie z ręki za długo bym sobie chyba nie polatał? A może się mylę bo doświadczenia w tych sprawach nie mam. Wiem tylko tyle ile przeczytałem. A może lepszy byłby motoszybowiec? Jeżeli mam trochę racji to w jakiej cenie one się trzymają?

 

PS: Dziękuje za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna możliwość, kupić bądź zbudować szybowiec tak jak mówił tom_tom ale uzbroić go w hol gumowy ja zrobiłem z gumki kapeluszówki 3mm zapłaciłem za wszystko około 30-40zł, i zacząłem latać, to też jest rozwiązanie. Ale jeśli uda się zebrać na napęd to wybierz napęd jest lepszy od holu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie (przypuszczam że tak masz na imię).

Jak już Ci napisano szybowiec można łatwo wynieść w powietrze przy pomocy holu gumowego. Polecam Ci kupno na początek jakiegoś produktu firmy SAU - są polskie, tanie, wytrzymałe i doskonale nadają się do nauki pilotażu (moja córka uczy się latać na Graffiti).

 

PS. w Poznaniu jest kilka modelarni, np. na Zamku - może zapisz się po prostu do jakiejś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak radził bym zrobienie modelu samemu(tym bardziej że masz niedaleko modelarnie), W sky lady wyposażenie jest nie najlepszej jakości , lepiej kupić apke, wyposażenie, i zrobić model, przynajmniej sprzęt zostanie na potem, i poćwiczysz budowę modeli :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob rzeczywiscie zaczelo od Sky Lady, ja tez. Jest to chyba obecnie najprostsza i najtransza mozliwosc zajecia sie modelarstwem. Jezeli chodzi o jakosc, to nie jest wysoka, ale za ta cene coz sie spodziewac, ale najwazniejsze elementy zestawu czyli aparatura i odbiornik dzialaja i nie ma problemu z zasiegiem. Tak wiec otwiera to mozliwosci budowy innych modeli w oparciu o te podstawe. Aparatura jest najprostsza, ale 4 kanalowa, tak wiec jezeli w najblizszym czasie nie planujesz budowy modelu wielosinikowego, z chwanym podwoziem lub szybowca z usterzeniem typu "V"., to nie ma problemu..

Moja sky lady, ktora kupilem wiosna, i mialem wobec niej duuze plany rozbudowy, lezy teraz w koncie, a aparatyra smiga na zmiane w RWD, albo w akrobaciku depronowym..

Jestem z Poznania, wiec gdybys mial jakies problemy to wal smialo.

skype: baxter12

gg 421 4751

Motoszybowiec to dobry wybor, masz tam w mosinie piekne tereny do latania na zboczu..

A modelarnia jest w Poznaniu w Pałacu Kultury.

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy w opiniach piszą że aparatura ich zaskakuje. Nawet gdyby zepsuła mi się jakaś część to w każdej chwili mogę dokupić nową. Fakt tereny w Mosinie mamy :P i to dla mnie jest dobre. Dziękuje za podanie kontaktu na pewno zwrócę się o pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.