Jump to content

Zmienny skok śmigła w połączeniu z obrotami silnika.


Andych

Recommended Posts

Bądę testował nowy napęd, a konkretnie to: http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6298 i chciałbym osiągnąć poniższe funkcje.

Obroty silnika startują od pozycji 50% dzwigni przesuwanej w obu kierunkach, do 100% i do 0%. Wraz ze wzrostem obrotów serwo zmienia skok śmigła zwiększając go do pełnego ciągu w położeniu 80% obrotów. Skok jest zmieniany na postępowy w zakresie 50% do 100%, a wsteczny pomiędzy 50% do 0% skoku dzwigni. Czy to jest do zrealizowania na jakimś radiu?

Sam posiadam DX7, więc mało popularne radio, ale jak bym wiedział, że jest to do zrobienia to bym męczył temat. Na razie nie mam żadnych pomysłów jak to osiągnąć.

Link to comment
Share on other sites

bardzo prosto :lol:

są dwa sposoby , jeśli radio posiada parę trybów lotu dla samolotu to po prostu ustawiasz sobie gaz dla każdego trybu plus mix z kanałem gdzie będzie serwo od skoku , jak masz krzywe gazu w trybie samolotowym to w ja bym wygładził przy tych 50%

drugi sposób to ustawiasz samolocik w trybie heli , tu wybierasz tarcze 1 serwo NORMAL

i ustawiasz krzywe gazu do skoku , i podobnie jak wcześniej wygładzić krzywą gazu przy skoku 0 stopni bo ci nabierze diabelnych obrotów . W trybie heli pierwszym trybie NORMAL czyli zawis gaz od 0 do 100 tak samo skok od 0 do 100 , idl-up gaz 100 -50-100 i skok tak samo . proste ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

No prawie ale nie do konca.....w trybie NORM gaz idzie od 0 do 100....a skok powinien byc staly czyli nalezy wyplaszczyc na colosci do 100....wtedy latamy w normalnej konfiguracji jak kazdym modelem czyli gaz od minimum do maximum a skok smigla nieruchomy......w IDLE UP 1 tak jak napisal markuz ale skok jest tam podany na trzech punktach a to zalezy ile ma ich nadajnik czym wiecej tym lepiej....no to jakos tak by bylo :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.