Jump to content

Malutki szybowiec z DREXPOL-MODELE SZD 9 Bocian


Guest Anonymous

Recommended Posts

Taki malutki to może on nie jest. W każdym razie, na zboczu sobie bardzo dzielnie radził. A prezentuje się bardzo ładnie. Być może trochę za ciężki do tych rozmiarów (w termice, szczególnie przy tym profiłu, orłem nie będzie), ale na zbocze to jest jak w sam raz.

Napisz coś więcej o technologii wykonania modelu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Witanko

Czapelka się robi jestem na etapie robienia oczka do formy ale idzie mi coś opornie .A to za sprawą że poświeciłem się laminatowemu Swiftowi /Puchaczowi /PW5 /SZD 59 Acro i prace trwaja nad Muchą 100- 3,75m. Jak zawsze w tym biznesie napotyka się na trudności a to z opakowaniem a to z kablem do serw na mb itp. Mamy zamiar na Żar wydać nasza firmowa płytę CD i też ślęcze nadnią a czasu coraz mniej .W tym roku na Żar chciałbym przynajmniej zrobić po 2 modele do pudełka dla ludzi i zobacze czy mi wyjdą takie cudeńka . Pozatym robimy przymiarkę do Puchacza i Bociana większego tak 1:4 coś by było> .od 4 m tak że pracy mam aż za dość i tylko 2 pary rąk a szkoda . Ale jakoś powoli do przodu. O reszcię nie wspomnie że kolejka jest i czekają Sęp/Jastrząb/Halny/Pliszka.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Zdjęcia są z zawodów w Czarnej Górze a film z Durbaszki w Jaworkach koło Szczawnicy. Tak wiem że profil nie specjalny ale mimo konkurencji na zawodach i modeli z dużo lepszymi profilami zajoł 2 miejsce. Mam tez filmy z Bezmiechowej ale za długie i nie da się ich zainstalować.Tam też próbowalśmy Bociana na różne sposby i podstawową akrobację jak pętla ,ranwers,szybki wywrót ,korkociąg i nienajładniejsza beczka . Co do wagi to z znajomych mi osób nikomu się nie udało przekroczyć <5 kg a to za sprawą ołowiu w dziobie a Bocian ma do tego krótkie ramie jak wiekszości tych konstrukcji.

Co prawda robiliśmy próby z ażurowaniem modelu ale zmiany sa naprawde niewielkie i model wygrał na tym 180g i latał jak dlamnie troche topornie reagowal na lotki co niebardzo sprawiało przyjemnośc mi z latania.Pozatym model da się zwolnić i to dość sporo i myślę że mu to wystarczy.Takie były założenia i udało nam się je osiągnąć a jak ktos bardzo chce to może sobie zrobić inny profil i bardziej go ugiąć i będzie latał powoli dostojnie jak prawdziwy Bocian. Jak bym chciał latać tak wolno to sobie nabęde latawiec i po kłopocie .Co do komstrukcyjnych spraw to model wkonany jest tradycyjną technika tz.skrzydła fornir+styro ,laminatowy kadłub,reszta balsowa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.