Skocz do zawartości

Lotnisko obok Katowic/Sosnowca


SRB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzie można polatać trenerkiem w okolicach Katowic/Sosnowca? Na abc-rc jest fajna mapka z lotniskami modelarskimi, ale chyba nie do końca aktualna. Jest tam zaznaczone lotnisko w Chorzowie ( Autodrom ) ale... Jak tam byłem samochodem, to w miejscu zaznaczonym na mapce jest teren policji i raczej wstępu tam nie ma. Po drugiej stronie ulicy niby jest lotnisko helikopterów. Nie taki mały kawałek trawnika, ale trochę ludzi opala się tam na trawię. Latanie nad czyimiś głowami to nie jest za dobry pomysł. Druga sprawa, że "Silesia Aero Team" z powodów finansowych zakończyła działalność, więc to miejsce raczej odpada.

 

Aerośląski Klub w Katowicach nie jest daleko, ale składka miesięczna trochę jest zaporowa dla nowicjusza. Mam też trochę inny powód bardziej "polityczny" by szukać lotniska gdzieś indziej.

 

Bardzo fajne lotnisko jest w Bobrownikach. Na pewno tam wpadnę zobaczyć jak to na żywo wygląda.

 

Za Świętochłowicami jest jeszcze "dzikie" lotnisko, sądząc po mapkach z google. To wszystko co udało mi się znaleźć.

 

Są jeszcze jakieś alternatywy w moim rejonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Już niedługo na mojej stronie będą dokładne miejsca i kontakty do lotnisk, miejsc i ludzi.

Autodrom o którym piszesz czyli Węzłowiec jest ponoć otwarte i wykupione. Piszę ponoć ponieważ nie jest to potwierdzona informacja, dostałem taką w sklepie i będę ją weryfikował. Postaram się w przyszłym tygodniu dowiedzieć szczegółów i dam Ci znać.

W Świętochłowicach niedaleko Skałki [park] niedawno również zostało przystosowane miejsce i zrobione lotnisko- obecnie trzeba tam tylko walca, ale można już latać - również zdobędę więcej informacji.

Zapraszamy również do Zabrza - zaraz obok Rudy Śląskiej (400m od granicy Rudy) zobacz sobie ulicę Stanisława Struzika w Zabrzu- lotnisko znajduje się nad tą ulicą (na górze po lewej od miejsca "Wrzos" na mapie google).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sporo się tego uzbierało. Myślałem że będzie gorzej. Na Środuli mieszkałem przez większość swego życia, ale jakoś o górce nie pomyślałem. :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mogę polecić Pola rolnicze w okolicach Przełajki w Siemianowicach Śląskich: Jak nie boi się Pan ciągników rolniczych i innych maszyn, to miejsce jest dla Pana w sam raz- sam tam latam. Mało zabudowań, w miarę prosty teren i wyśmienite miejsca do latania. Dojazd jest od ul. Łąkowej i Porannej. Dalej trzeba iść na orientację. Mniej więcej w środku pól (w miejscu wystarczająco oddalonym od zabudowań), na rozwidleniu dwóch dróg znajduje się trawiasty trójkąt, na którym można się rozłożyć. Polecam tę okolicę, lecz trudno jest startować z gruntu. (nie ma asfaltu), choć ja bez problemu startuję z ubitej ziemi. Zamieszczam mapki: na nich naniosłem dogodne pasy startowe, których najczęściej tam używamy. Zapraszam :)

post-13088-0-52246300-1375188949_thumb.jpg

post-13088-0-26518600-1375188958_thumb.jpg

post-13088-0-40641800-1375188970_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.