Skocz do zawartości

TGY-S4505B - wariujące serwo


marijuz2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem - ostatnio po niegroźnym awaryjnym lądowaniu (silnik zgasł, ale udało się usiąść w zbożu więc bardzo niegroźne) zaczęło wariować serwo steru wysokości. Serwo to co jakiś czas potrafi poruszyć się i to znacznie. Po ruszeniu drążkiem nadajnika, serwo nie wraca do poprzedniego stanu, a porusza się od miejsca, w które samo się przesunęło, czyli tak jakby sam sobie zmieniał pozycję zerową. podpinałem serwo do innego kanału i tam dzieje się dokładnie tak samo, więc nie jest to wina nadajnika ani odbiornika. Rozebrałem serwo i zbadałem jego tryby - wszystkie są ok, mechanizm jest cały i sprawny.

 

Moja diagnoza jest dziwna - czyżby uszkodziła się elektronika serwa? Jak to możliwe? Czy coś takiego przytrafiło się komuś? Jak można to naprawić? Czy to możliwe że serwo budżetowej ale jednak niezłej firmy turnigy uszkodziło się elektronicznie po jednym sezonie?

 

Pozdrawiam, marijuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.