Skocz do zawartości

Hitec Flash x5


zibidic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy mam problem, ostatnio podłączyłem sobie zasilacz do aparatury bo pakiet był padniety i coś mi odwaliło, że wyjąłem przed tym podłaczeniem pakiet z niego.

Coś tylko pykło i teraz na wyświetlaczu cisza nie kiedy coś tam piszczy że rozładowane ale nic nie działa.

Kolega mi sprawdza płytke i powiedział że jeden tranzystor jest podejrzany ale nie ma go jak sprawdzić bo nie ma oznaczeń, może ma ktoś schemat?

Na dodatek poprzedni własciciel chyba zwarł sobie diodę przeciwprzebiciową nie wiem po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

Schematu niestety nie posiadam .Jeśli wyjęty został pakiet a potem podłączona ładowarka do nadajnika to nic nie powinno się stać.Acc można ładować tylko przy POWER na OFF . Wetdy elektronika radia jest odpięta od zasilania i odwrotnie....no może ktoś coś pozmieniał na przełaczniku POWER

 

Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość slawekmod

Ktoś lutując zworkę zamiast diody zabezpieczającej zwarł dwa pola lutownicze a efekt tego zlutowania znasz doskonale.Jeszcze sprawdzę to radio z odbiornikiem i jakoś Ci je dostarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Ja mam podobny problem, ale podłączyłem pakiet 3s li po włączeniu tylko coś cpyknęło w radiu i zaśmierdziało.

Nadajnik włącza się, działa wyświetlacz, trymery pikają, przyciski do programowania też niby jest OK ale nie współpracuje z odbiornikiem.

Zajrzałem do środka nic nie widać spalonego...

Czy to może być przyczyna ( te same elementy)

trzy tranzystory i stabilizator.
, jeśli tak to które to są?

 

 

Przyczną upalenia czegoś było odwrotne podłączenie pakietu, co za :crazy: ze mnie....

Może teraz ktoś będzie wiedział co jest uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.