Skocz do zawartości

jaki balancer wybrac


GL

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem nowego balancera.

 

Kandydaci:

Robbe Balancer TOP EQUALIZER 6 Cells - około 120 zł

Balancer 2-6 LiPol Hyperion LBA10 LiFE około - 160 zł

 

Który wybrać, a może oba działają identycznie ? Opisy obu są odmiennie zredagowane i nie bardzo potrafię je porównać.

Ewentualnie mile widziane inne propozycje o podobnej cenie i możliwościach.

 

Bardzo proszę o opinie posiadaczy powyższych modeli (lub ich starszych wersji), lub innych znawców tematu BALACER.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i kupiłem LiPol Hyperion LBA10 LiFE.

Zadecydowała dostępność, ten drugi balancer akurat nie był w znanych mi sklepach dostępny.

 

Hyperion działa fajnie. Balansowanie trwa podczas całego ładowania, a czasami nawet jeszcze chwilę po.

Świadczy to chyba o niezbyt dużym prądzie wyrównania. Nigdzie nie znalazłem w opisach tej wartości.

Moje ogniwa ładowane wcześniej z balancerem PCM PRO do pakietów 2-4S okazały się rozjechane. Można się zresztą było się tego spodziewać na podstawie obserwacji ledów podczas ładowania jak i parametrów tego urządzenia (raczej nadaje się tylko do pakietów ładowanych małymi prądami).

Z minusów to brak polskiej instrukcji, a przeczytanie instrukcji jest raczej konieczne, bo do uruchomienia trzeba wykonać kolejno,

w określonym czasie pewne czynności.

W sumie proste i łatwe do zapamiętania, ale za 1 razem, bez czytania, był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
No i kupiłem LiPol Hyperion LBA10 LiFE.

 

Stoje właśnie przed decyzją wyboru nowego balancera (BLCR-4F MGM'a padł mi z niewiadomych powodów), więc mam prośbę, żebyś z perspektywu czasu wypowiedział się na temat tego balancera, który kupiłeś (LBA10).

 

Czy podłączenie tamtego balancera do ładowarki jest konieczne, czy standardowo podłączamy pakiet do ładowarki, a złącze serwisowe do balancera?

 

Orientujesz się czy ten balancer będzie dobrze działał w przypadku ładowania prądem impulsowym (tak jak pulsar I i II)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę, to chciałbym się podpiąć do tematu.

Mam ładowarkę Robbe Power Peak Compact. Niestety bez balancera. Czy muszę kupować do niej balancer firmowy czy może być dowolny odpowiadający moim potrzebom?

Balancer Robbe TOP EQUALIZER 6 Cells kosztuje w rcscorpion 145 zł i być może jest. W modele.sklep już go nie ma, a jest za to droższy na 12 cel, którego nie uśmiecha mi się kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiPol Hyperion LBA10 LiFE od chwili zakupu używam przy każdym ładowaniu.

Nie mam porównania do innych balancerów (poza tym poprzednim, który słabo się spisywał), ale wygląda, że działa OK.

Trochę dziwne jest to, że praktycznie zawsze podczas ładowania i rozładowania mruga jakaś dioda (jest po jednej na każde ogniwo), a czasami mrugają razem ledy nawet z wszystkich (użytych) ogniw. Tłumaczę to sobie dużą czułością balancera przy równocześnie zmiennych cały czas parametrach ładowania się ogniw.

 

Ten balancer podłącza się jedną stroną do ładowarki,

a drugą do akumulatora: minus, złącze serwisowe i plus.

W instrukcji piszą o takiej właśnie kolejności przyłączania kabli.

Można dokonywać wyrównania tak podzas ładowania jak i rozładowania lub bez ładowarki.

 

Dla mnie wadą jest brak możliwości oszacowania rozjechania się cel. Diody mrugają-balansuje lub nie-wyrównane, ale z tego mrugania nie mogę wywnioskować, czy to tylko drobna różnica czy większy problem.

 

Nie wiem czy działa z Pulsarem, ale wydaje mi się, że widziałem u kogoś w działaniu Pulsara i LBA, ale jedno i drugie było w starszych wersjach niż obecnie sprzedawane.

 

PS.

Moja ładowarka to Pro Peak Prodigy, a akumulatory to kilka kompletów Li-Poli 2 i 3 celowych 1200 i 2400 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.