Jump to content

Budowa układu świateł nawigacyjnych do modelu


meloow

Recommended Posts

Witam,

 

Jakiś czas temu tak od niechcenia zbudowałem programator JDM z możliwością programowania większości mikrokontrolerów PIC tak, więc jak już miałem programator to trzeba go było przetestować, więc zacząłem poszukiwać ciekawych układów i natknąłem się na stronie rc-cam.com , której autor zbudował sporo fajnych układzików do wykorzystania w RC. Na pierwszy rzut poszedł niżej prezentowany układ do świateł nawigacyjnych oparty na układzie PIC12C508A oraz zaledwie z kilku innych podzespołach.

Koszt budowy nie przekracza 20zł (PIC kosztuje 5,80) reszta z odzysku! Przed zaprogramowaniem sporo naczytałem się w sieci na temat programowania PIC-ów i jakież było moje zdziwienie, kiedy przeczytałem ze większości osób na trzy programowania udało się zaprogramować jeden układ lub nie udało się w ogóle ich zaprogramować a taki układ jest jednorazowego użytku, czyli jak raz coś nie wyjdzie to 5,80 do śmietnika. Naturalnie musiałem spróbować i faktycznie pierwszy poleciał do śmietnika (złe ustawienia programu ) ale drugi zaprogramował się OK.Soft, którym programowałem to IC-Prog. Po zaprogramowaniu i włożeniu PIC-a do podstawki układ zadziałał od razu :D efekt mojej pracy widoczny poniżej oraz na filmie.

 

to, co na zdjęciu waży 10g gdyby zrobić ten układ w technologii SMD to pewnie całość ważyłaby ok 5g. W najbliższym czasie mam zamiar zamontować układ do modelu cessny 182 .

 

#### FILM ####

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.