Skocz do zawartości

Powitanie od Placo


Placo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów pfmrc.eu

 

Kilka słów o mnie.

Mam 32 lata i w heli RC jestem raczej nowicjuszem. Latałem już i można powiedzieć zajechałem zabawkowego heli 3ch coaxial. Bakcyla jednak połknąłem i siedzi mi głęboko, bo kupiłem i latam sobie FP100 4ch od HK. Porównując dwuwirnika 3ch i jednowirnikowca 4ch oraz latanie w domu i na łące to jest jak picie ciepłego piwa :) Wiadomo wypije się, ale ile w tym przyjemności każdy wie ... Naprawdę nie sądziłem, że zabawa 4ch jest tak przyjemna. Cały czas zbieram niezbędne doświadczenie i widzę, iż kupno wcześniej przed nauką na 4ch heli takiego jak 450 to byłoby wywalenie kasy w błoto tzn. kompletna destrukcja modelu na samym początku.

 

Doświadczenie

Jestem można powiedzieć emerytowanym modelarzem, iż w szkole podstawowej budowałem modele szybowców i gumówek bo mi się to podobało w modelarni. Jednak potem miałem przerwę: technikum, studia teraz rodzina i praca, ale widać iż wracam do korzeni jednak w trochę innym wydaniu. Heli RC od zawsze mi się podobały, jednak w latach późnych 80 i wczesnych 90 to było jedynie możliwe zobaczyć takie cudo w katalogu Futaby od wujka z ameryki. Chociaż ja miałem to szczęście, iż w mojej modelarni w Chrzanowie, był jeden gość, który kupił takie cudo w USA i składał go, ale nie jestem pewien czy go kiedykolwiek uruchomił i latał nim. To była spalinówka oczywiście. Wtedy się chyba zaczęła ta magia i trwa jak się okazuje do dziś.

 

Co dalej

Wiadomo nie od dziś, apetyt rośnie w miarę jedzenia to zdecydowałem się pójść o krok dalej. Zamierzam nabyć HK450GT + osprzęt + radio komplet (turnigy 9ch + moduł) od HK (magazyn międzynarodowy). Wiadomo kiedyś chciałbym robić loty 3D z moimi dziećmi, ale jeszcze sporo czasu upłynie zanim do tego dojdzie, bo pełna kontrola 4ch jest jeszcze dla mnie wyzwaniem, a co dopiero 3d. Ale powoli.

 

Troszkę się rozpisałem. Mam nadzieję, iż po weryfikacji powitania będę się mógł poradzić coś Was specjalistów.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.