Skocz do zawartości

Spowalniacz do serw temat nr. 2


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Arku, jeżeli masz trochę czasu i pojęcia o elektronice zbuduj sobie ten układ http://www.rc-cam.com/ldtastic.htm

 

Układ oparty na jednym mikrokontrolerze PIC a funkcjonalność spora (w wersji deluxe)

koszt budowy to ok. 10zł :) mam zamiar zbudować ten układ w najbliższym czasie w wersji deluxe, czyli spowalniacz, oświetlenie oraz sygnalizator "zaginięcia" modelu. W wersji BASIC tylko spowalniacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nastik.pl/spowalni...sd1-p-1791.html

 

czy ktorys z kolegow ma w zastosowaniu ten modul gotowego spowalniacza od Nastika?

i moglby cos wiecej o nim napisac.

 

na stronie nie podaja nawet ceny....chodz maja niby w sprzedazy...

 

z pozdrowieniami

 

 

Tak. Ja taki posiadam.

Spowalniam sobie nim serwo od podwozia w swoim modelu. Działa bardzo prawidłowo.

Jest on produkowany i dostępny w Czechach, a ja ciągnąłem go z Hobby-Lobby.com z USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloow

 

mam ten schemat sciagnolem sobie,i bylbym nim zainteresowany ....jeszcze zeby byla plytka montazowa to bym sprobowal sie pobawic , ale w elekronice, nie jestem i nie bylem w tym dobry.....

a juz progromowanie tego ukladziku to dla mnie czarna magia...

 

chyba zebym ciebie poprosil o wykonanie 2 egzemplazy w wersji delux dla mnie,odplatnie

inaczej bede musial skozystac z oferty czeskiej...

 

jezeli bys sie zgodzil wykonac te moduly dla mnie, reszte omowimy na PW

 

dziekuje za odpowiedzi i z pozdrowieniami

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloow

 

serdeczne dzieki za pomoc .. na razie przez to musialem moj projekt P-40-tki odstawic na polke , serwa MG995 Tower pro daja sie co prawda programowac ale nie stac mnie na programator za 135€ ....podwozie sie za szybko zamyka z trzaskiem a nie chcialbym zeby sie zdewastowalo....dalem za nie na zamowienie 200€ ...przez co mam spore opoznienia z wykonczeniem modelu...

 

podam ci moj adress i reszte zalatwimy na PW ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja zbudowałem ten bardzo porządny z zabezpieczeniem portu RS232

 

prog.jpg

 

i bez problemu zaprogramował mi PIC12C508A które podobno bardzo ciężko jest zaprogramować i jak widać może programować większość PIC-ów. Do programowania uzyłem programu IC-prog programator działa tez w programem WinPic 800 .

 

można zbudować tego JDM-a http://www.jdm.homepage.dk/newpic.htm ale nie wiem jak on działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego programatora potrzebujesz zewnętrznego zasilania? Bo jest problem z JDM-em w Win XP ze względu na napięcie na porcie RS-232... Znalazlem juz, że mój programator także programuje PIC 12F629, ale mimo wszytko zapytam Ciebie czy masz może jakieś źródło dotyczące tego programatora co zbudowałeś.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.