Jump to content

[Nowy użytkownik] Z gumy na silnik


khanrad

Recommended Posts

Hej wszystkim,

Zacznę tego, że rok temu zacząłem sobie na wakacjach budować model ME-109 ( skala 1/32, chyba) na gumę. W tym roku otrzymałem od znajomego stare silniki spalinowe ok. 1ccm, załączam zdjęcia podglądowe:

m2dq.th.jpg

Chodzi o to, że szczerze mówiąc ja bym go skończył z tą gumą, ale pod "presją" postanowiłem zrobić z niego samolot na napęd spalinowy.

I teraz potrzebuję waszej pomocy, jak to zrobić, żeby się toto wzbiło w powietrze? Do kontroli zamierzam użyć tylko stateczników, bo silnik i tak nie ma kontroli prędkości:/

Zatem dodaję zdjęcia kadłuba, skrzydła i fragmentu planów jakie mi zostały po przeprowadzce, niestety reszty jeszcze nie znalazłem. Chciałbym ten projekt zakończyć przed końcem sierpnia.

Zastanawiam się jak i gdzie umieścić zbiornik na benzynę i sprzęt do sterowania( mam juz mikro serwa, odbiornik pewnie jakiś kupię, do aparatury NO-name (z jakiegoś helikoptera, który nie przetrwał zderzenia ze znakiem drogowym:/) no i bateria, pewnie dobiorę coś małego żeby na 10-15min sterowania wystarczyło).

Wszystkie rady i inne wskazówki mile widziane, krytyka zresztą też, byle konstruktywna.

Pozdrawiam:)

g9nn.th.jpg

0mlz.th.jpg

abw0.th.jpg

v6ox.th.jpg

dm3w.th.jpg

bn8t.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.