Skocz do zawartości

Dobór modelu do wyposarzenia


robson-m3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalega mi wyposarzenie po EGP którym uczyłem się latać ,teraz korci mnie jakiś 3D dla początkujących typu Multiplex Parkmaster , lub co mi cię bardzie podoba MX2,jaki model polecacie na takie gratki:

silnik Turnigy 3530 1100kv

regulator Turnigy Basic 25A

pakiet Nano tech 2650

i pare micro serw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ten silniczek to ok 1100g ciągu. Jak chcesz coś do 3D to musi być lekkie, może coś z płaskich piankolotów z EPP, popatrz na modele z RC Factory lub TechOne Hobby...

Coś tego typu:

http://www.abc-rc.pl/p/2/2557/model-su-29-xl-epp-1200mm-rc-factory-3d-modele-z-epp-i-epo-samoloty-i-szybowce.html

lub

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=39_193&products_id=12734

 

Tak czy inaczej ten pakiet będzie za ciężki do takich modeli, reszta powinna być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciekawa propozycja... Odrobinę zastanawiająca jest tak niska cena ale może się czepiam...

To jest jak widzisz spalinka i to nie mała. Pod względem pilotażu powinieneś dać radę, małe wychylenia na aparaturze i bez szarżowania i polatasz. Pytanie tylko czy chcesz się bawić w spaliny w ogóle? Całe oprzyrządowanie do nich potrzebne, eksploatacja silnika spalinowego może już nie być taka banalna jak elektryk (pakiet podpinam i lecę ;) ).

Ale nie chcę Cię zniechęcać, może ktoś obeznany w spalinach Ci podpowie (jeżeli masz gdzieś w okolicy kogoś takiego)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza motoszybowcami bo z nich nigdy nie zrezygnuje chciałbym zacząć lata akrobatami , w elektrykach pakiety terz się zurzywają dosyć szybko i trzeba ich mieć pare sztuk chcąc dłurzej polatać dlatego zastanawiam się nad spaliną , z wyposarzenia do spaliny z tego co się orientowałem potrzebowałbym przynajmniej na razie grzałke do świec,rozrusznik,pompe do paliwa no i paliwo,mam w okolicy sklep modelarski z serwisem ,tak że z ewentualnym ustawieniem silnika czy modelu nie było by problemu może nawet z klikoma lekcjami na lotnisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij przygodę z akrobatami od elektryków. Będzie po prostu trochę łatwiej.. i może niekoniecznie od razu akrobat 3d. Proponuję np Mini Pulse XT. U mnie przed długi czas (właśnie etap początków akrobacji) to był zdecydowanie model nr 1 :). To samolot sportowy, akrobat, ale niekoniecznie 3d. Polecany jako "kolejny" po opanowaniu trenerków/motoszybowców. Wyposażenie pasuje idealnie, z tym silnikiem będziesz miał masę zabawy, model będzie latał "jak trzeba" :). Aku też pasuje (chociaż trzeba by sprawdzić czy nie jest za szeroki, ale waga będzie OK). W 2 słowach: wszystko gra :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.