Jump to content

Interpretacja planów Extry


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

Czołem!

 

Buszując po sieci wygrzebałem na jakiejś stronie (o ile mnie pamięć nie myli profili2.com) plany extry -> tutaj daję LINK (kliknij) do planów na moim serwerze.

 

Plany niestety nie są po naszemu, ani nie po jedynym słusznym języku angielskim, ani nie po drugim jedynym słusznym języku niemieckim, więc nijak nie jestem w stanie ich rozczytać (no może poza słowami Extra, balsa ;) ). Właśnie, wiele elementow należy wykonać z balsy, ale jest kilka takich, których nie wiem z czego zrobić. Tymi elementami są:

- umieszona w lewym górnym rogu planów narysowana na zielono czteroelemenowa struktura domku silnika,

- umieszczone w centralnej części arkusza planów wręgi główne kadłuba, chodzi o te długie elementy do które stanowią boki kadłuba.

 

Nijak nie jestem w stanie zrozumieć z czego zbudować te elementy, sprawdzałem w słowniku hiszpańsko - polskim, francusko - polskim i włosko polskim, i nie znalazłem tłumaczenia tych słów.

Jeśli ktoś nie chce ściągać tych planów a chciałby pomóc, to boki kadłuba należy wyciąć z materiału contrachapado 3mm, a domek z materiału CP też 3 mm.

 

Gdyby ktoś umiał pomóc to z bardzo o to poproszę ;)

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

umieszona w lewym górnym rogu planów narysowana na zielono czteroelemenowa struktura domku silnika,

 

To wykonalbym ze sklejki lotniczej 3mm

 

umieszczone w centralnej części arkusza planów wręgi główne kadłuba, chodzi o te długie elementy do które stanowią boki kadłuba.

 

Same wregi zrobilbym z tak zwanej sklejki balsowej- poza "domkiem silnika". Z opisu chyba wynika, ze boki kadluba powinny byc wykonane ze sklejki 3ki, z dodatkowym wzmocnieniem z niej w czesci przedniej, az do wregi za splywem skrzydla i calosc pokryta balsa 1.

Te elementy mozesz rowniez wykonac bez azurow z balsy 4ki z tym wzmocnieniem sklejkowym jako prostsze i szybsze, lub ewentualnie z samej sklejki balsowej.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.