Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ,czy ten zespół napędowy nada się do easy gildera pro ?? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3885 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8932 http://www.nastik.pl/kolpak-plastikowy-57mm-p-669.html http://www.rc-modele.pl/serwo-towerpro-micro-airplane-p-3274.html?osCsid=424b3b17f43f10d4f0047615ddb6b762 regulator 40 amperow turnigy smiglo 8na 6 . Jakie znaczenie ma zastosowanie kołpaka do smigieł składanych ?? bo moja wersja jest tansza jeśli chodzi o kolpak , czy jedna kulka w ogonie wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa które wybrałeś są słabe, ja właśnie rozbiłem swój model bo jedno z nich zablokowało mi się w skrajnym położeniu - efekt korkociąg i gleba.

SG-90 są podobno trochę mocniejsze od tych z oznaczeniem "airplane" - nie wiem mam jedne i drugie, na razie padły dwa te z oznaczeniem airplane może to tylko przypadek. Do swojego EG będę montował jakieś serwa na metalowych trybach.

Jedna kulka na pewno wystarczy, dwie są na silnik o wadze ≈ 140gram.

A co do silnika wolałbym zastosować jakiś silnik o mniejszym KV (1200-1300) i większe śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie tych hs-81. To syf ;/ Rozjeżdżają się, tryby łamią się od byle czego i nie centrują tak swietnie. Nie wiem czy to ja mam takie szczęście ale ja ich nie polecam. Już hxt900 dłużej wytrzymują.

No nie wiem, ja mam HS-81 od 3 sezonow w EG i jestem wiecej niz zadowolony. Wytrzymaly z 3 powazne krety, z kilkanascie mniejszych, poszla raz zebatka w jednym serwie... Do tego swietnie pasuja do gniazda serw w EG.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukałem jakiejś latającej maszynki ze skrzydłami dla siebie i mój wybór padł na EG Pro ( po drodze rozważałem poważnie jeszcze FOX'a, Juniora, Alpha 1500 - czy mój wybór okazał się słuszny - zobaczymy )

 

Ponieważ posiadam odrobinę zacięcia elektronicznego, wybór osprzętu do EGPro był dla mnie nie lada frajdą. Przeszukując fora i strony w necie szukałem najlepszego osprzętu dla swojego zestawiku - poniżej lista.

Proszę o uwagi dotyczące mojego wyboru - szczególnie interesują mnie uwagi na temat silników i regulatorów Emax, ponieważ bardzo mało ich znalazłem w internecie - bo tak złe ? , bo tak dobre ? , bo mało popularne ? - stawiam na to trzecie.

 

A oto lista:

1) EG Pro

 

2) Silnik + regulator

 

EMAX - chyba najbardziej mi odpowiada

2.1) Silnik 3F EMAX GT 2815/06

2.1a) EMAX ESC 50 A - regulator do niego - z małym zapasem

2.1.B)Karta programowania do regulatorów EMAX ESC

 

albo RAY - obawiam się o łożyska - naczytałem się wiele złego o nich

2.2) Silnik 3F RAY 3536/08 Combo Set komplet z regulatorem JETI ECO 40 A

 

albo oryginalny zestaw Easy Glider Pro Tunning 3S - ale jakoś nie mam przekonania do regulatora z tego zestawu - trochę za bardzo na styk.

2.3) "EASYGLIDER PRO 3S-TUNING" - MULTIPLEX [332650]

 

3) Do tego kołpak jeśli nie ma w zestawie:

3.1) #73 3183 Kołpak do modelu Multiplex Easy Glider Pro - na wał 5mm

albo aluminiowy - czy będzie lepszy ?

3.2) Kołpak Nr: 201815

 

4) Serva do lotek - Tower Pro SG91 Black 1/2 metal - 2 szt.

5) Serwa kierunku i wysokości - Tower Pro MG 16R Metal Gear - 2 szt.

6) Pakiet - Turnigy nano-tech 3300mah 3S 45~90C Lipo Pack

7) Przedłużacz do podłączenia serw/regulatora, dł 90 cm - 2 szt.

8 ) Przedłużacz do podłączenia serw/regulatora, dł 50 cm - 2 szt.

9) Podstawowy klej - KLEJ UHU POR STYRO

10) Kleje do wklejenia elementów plastikowych, szybkich napraw

KLEJ CYJANOAKRYLOWY JOKER ŚREDNIO GĘSTY

KLEJ CYJANOAKRYLOWY JOKER GĘSTY

SPRINT - PRZYSPIESZACZ DO KLEJÓW CYJANOAKRYLOWYCH

Wzmocnienie spodu kadłuba, krawędzi natarcia - Taśma zbrojona włóknem szklanym krzyżowo - szerokośc 50 mm

11) W ramach udoskonalania zastanawiałem się nad zawiasami - co o tym sądzicie ?

11.1) Zawias płaski - poliester 25x20mm 1 szt

lub

11.2) Zawias ze sztyftem duży biały 1 szt MP JET 2503W

12) PRĘT WĘGLOWY ? 10,0 mm - zamiast oryginalnej rurki

13) Wzmocnienie wzdłużne tyłu kadłuba - PRĘT WĘGLOWY ? 5,0 mm

14) Wzmocnienie krawędzi natarcia - 2 szt. PRĘT WĘGLOWY ? 2 mm

 

Co o tym sądzicie ?

Wiem, że model będzie trochę pancerny i przyciężkawy, ale chcę nim latać na terenach gdzie trochę wieje - dlatego jest to efekt zamierzony.

 

Liczę na Wasze głosy konstruktywnej krytyki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem... lecisz "na bogato", osobiście bym pewnie składał zestaw tańszy, ale to ja :)

 

Każdy z zestawów jest dobry do EGP, jednak ja bym się decydował na Emax'a - Miałem już mnóstwo tych silników i żaden nie zawiódł :) Niestety nie wiem jak z jakością regulatorów od Emax'a - może warto przyszłościowo zainwestować z Jeti ? (Jeśli już "na bogato" ? :wink:)

 

Moim zdaniem nie warto robić zawiasów... Ja swoim EG latałem intensywnie chyba 3 sezony (całoroczne xD ) I nawet nie podklejałem sterów taśmą klejącą...

 

PKT 12-14 Nie komentuję - jeżeli chcesz mieć sztywny model, to po prostu to kup i wklej :wink:

 

Jeszcze się tylko zastanawiam, czy nie przesadziłeś z pakietem - ja bym jeszcze sobie kupił drugi 3S 2200mAh. Czasem fajnie trochę powalczyć z wiatrem - ale to już też zależy od stylu latania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie ?

Co od razu rzuca się w oczy to wg mnie silniki - oba przewymiarowane do tego modelu, a w szczególności emax. Mam nadzieję, że poz. 12 to tylko żart. Chcesz stosować 10 mm pręt? Takiej średnicy RURA w zupełności wystarczy do usztywnienia belki ogonowej. Podobnie pręt 5 mm jako wzmocnienie kadłuba to zbędny balast do lotu. Osobiście stosuję na wzmocnienie krawędzi natarcia pręty szklane lub węglowe max. o śr. 1,0 mm. Całkowicie się sprawdza, chyba że lądujesz na gruzowisku :shock:

PS

Możesz jeszcze sprawdzić firmowy zestaw napędowy, ale zwykły, a nie "Tuning". Jest sporo tańszy.

Właśnie ten:

http://www.nastik.pl/easyglider-zestaw-napedowy-p-2120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Kolega chce rakietę z niego zrobić :)

z tymi silnikami i wzmocnieniami

no ale to wszystko zależy jak kto lubi latać, mój kolega założył silnik bodajże ten http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7073

to mu łopatki nie wytrzymywały i się wyrywały a siła mimośrodu (silnik z jedną łopatką) dziób urywała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że spodobał się Wam mój zestaw ? :D

 

To fakt - chcę zrobić EGP na sztywno - trochę w moich stronach wieje, więc chcę mieć coś mocniejszego i sztywniejszego - ale z tymi prętami może faktycznie przesadziłem :P

 

Jeżeli chodzi o silnik to wezmę chyba tego Emaxa - jakie są Wasze opinie o tym silniku i o regulatorach Emax - w necie znalazłem bardzo mało opinii i sam nie wiem czy to dobrze - bo jest mało awaryjny i mało ludzi narzeka - czy jest tak źle, że ludzie nie chcą nawet o tym rozmawiać - czy jest po prostu mało popularny ?

 

A co z regulatorami Emax - macie jakieś złe doświadczenia ?

 

Co sądzicie o serwach TowerPro - są tańsze od Hiteców a wydaje mi się że wytrzymalsze - szczególnie te z metalowymi trybami.

O małych Hitecach naczytałem się sporo złego - że delikatne, szybko się rozlatują.

 

Do tego wszystkiego mam aparaturę WK-2801Pro - co o niej sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi silnikami i wzmocnieniami

no ale to wszystko zależy jak kto lubi latać, mój kolega założył silnik bodajże ten http://www.hobbycity.com/...?idProduct=7073

to mu łopatki nie wytrzymywały i się wyrywały a siła mimośrodu (silnik z jedną łopatką) dziób urywała

Mam ten silnik tylko 470W. Wsio OK

Tak jest jak się używa chińskich łopatek :]

AeroNaut Carbon rlz. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker kolega był zmuszony zmienić silnik, bo jak mu się za którymś razem wyrwał (przez chińskie łopatki) i wypiął z regla to zginął w gęstej trawie do pasa. Teraz na taki sam tylko bodajże 450W i łopatki AeroNaut-a.

:mrgreen: Mądry Polak po szkodzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

właśnie zabieram się do składania easy glidera pro.

Moje wyposażenie to :

lotki : KDS 9g

SK i SW: tower pro MG 16R

regulator: turnigy 40A

li-pol 2200 mAh 35C

silnik http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3886

i tu mam pytanie jakie śmigło dać 9X6 czy 10X6 ?

Jeszcze jedno pytanko, kołpak który chcę kupić ma wymiary 45 /4/8 gdzie 8mm to szerokość mocowania łopatki taki rozmiar mają łopatki CAM 10x6 ale 9x6 ma już 6 mm, czy jeżeli montował bym łopatki 9x6 to dać tam jakieś podkładki czy szukać takiego kołpaka żeby miał mocowanie 6mm?

Ewentualnie jeżeli ktoś ma jakieś sugestie co do silnika to z przyjemnością poczytam ( jeszcze go nie kupiłem)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.