Jump to content

Turnigy 9X odmawia współpracy po przeróbce oświetlenia


Zbyszek

Recommended Posts

Witam wszystkich Kolegów na tym forum. Czytam forum od dawna i nadszedł czas aby prosić o pomoc szanowne grono. Koledzy pomóżcie, bo mi już ręce opadają. Kupiłem Turnigy 9X i zabrałem się za przeróbki. Wstawiłem oryginalne podświetlenie i wszystko pięknie działało, ale znalazłem film, że można tym oświetleniem sterować za pomocą tranzystora bs170 i tak też zrobiłem. Po włączeniu aparatury po kilku sekundach wyświetlacz przygasał. Zrobiłem tak kilka razy. Po tym wszystkim doczytałem się, że to działa ale przy sofcie er9X i postanowiłem zrobić wszystko jak było kiedy oświetlenie działało. Oczywiście soft mam oryginalny. Po tej zmianie włączam nadajnik a tu klapa. Nadajnik startuje ze stroną "menu" i około co sekundę wydaje dźwięk. Podświetlenie oczywiście działa. Po takim uruchomieniu nie działa przycisk menu. Przełącznikiem exit mogę przejść do strony "system seting" i "model sel" i tak samo kursorami mogę poruszać się tylko między tymi samymi stronami. Nie mogę nawet zrobić resetu bo włącza się tylko strona "menu" z dźwiękiem co sekundę. Zauważyłem coś takiego że jak mam włączony prawy przełącznik "AIL D/R i włączę nadajnik to oczywiście pokazuje błąd przełącznika i po jego wyłączeniu wskakuje na sekundę strona startowa i dalej przełącza się na stronę "menu". I wszystko działa tak jak poprzednio opisałem z tym że nie jest wydawany dźwięk co sekundę, ale przy naciskaniu przycisków kursora dźwięk jest a przycisk "menu" dalej nie działa.

 

Bawiąc się tak udało mi się nadajnik uruchomić ale w taki oto sposób. Włączam prawy przełącznik "AIL D/R następnie wł. główny i pokazuje błąd włącznika. Wciskam następnie przycisk "menu" i nadajnik normalnie się włącza ze stroną startową i wszystko normalnie działa, ale zaznaczam tylko przy włączonym prawym przełączniku. Jak ten przełącznik wyłączę to zaczyna się to samo jak pisałem poprzednio a więc mogę poruszać się tylko między stronami "system seting" i "model sel". Sprawdziłem działanie nadajnika z symulatorem ( jest wlutowany opornik ) i wszystko działa oprócz lotek.

 

Nie ma sygnału z lotek podczas kalibracji w windows i na symulatorze.Przed przeróbką działało wszystko. Mam podłączone również wyjście pod programator. Czy pozostaje tylko wgranie nowego softu i pytanie czy w tej sytuacji w ogóle da się wgrać.icon_e_sad.gif

 

Temat zamykam. Aparatura naprawiona. Winowajcą wszystkiego było zwarcie we wtyczce do programatora. Malutki błąd w lutowaniu :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.