Jump to content

PolyQuest - prąd ładowania - przesadzony ?


Gryzon

Recommended Posts

Do tej pory wyznawałem zasadę że LiPole ładujemy tylko i wyłącznie 1C lub mniej. Obecnie szukam sobie fajnego (dobrego) pakietu i znalazłem takie coś :

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5587

gdzie Producent http://www.enerland.com/product/p1.php?num1=1&num2=2&proname=&page=5 podaje prąd ładowania 2C. Marketing , czy po prostu bardzo dobre ogniwa ?

 

A tak w temacie co wybrać z tych lepszych - RCM / PolyQuest /? jakies inne.

 

Dodam od siebie że pierwszy mój LiPol to RCM Pelikan 1800 2S kupiony z 1,5 roku temu za (wtedy) chore pieniądze, ale lata non stop i poza drobną utratą pojemności (od kilku miesięcy mam dopiero balanser) pakiet jest nie do zabicia. Więc jestem bardzo "ZA" RCM i chciałbym coś przynajmniej porównywalnego jakościowo.

Link to comment
Share on other sites

Uzywam pakietow Hyperiona 2s 300. Producent na stronie podaje 1C, aczkolwiek w instrukcjach obslugi ich ladowarek podaja 2C. Tlumacza sie tym, ze jesli moga zagwarantowac, ze napiecie koncowe pakietu ladowanego ich ladowarka bedzie w pelni takie, jakie musi byc. Inne ladowarki moga natomiast przeladowac ogniwa, dlatego nie podaja tych danych przy pakietach.

Ja laduje swoje pakiety- 3 sztuki ladowarka multiplexa ln5014 i napiecie po ladowaniu wynosi okolo 8,43V. Przyjmuje to jako w miare dobre. Na razie po 30 ladowaniach kazdego pakietu, nie mam zadnego problemu z nimi, wciaz sa zbalansowane.

 

Podobno te ogniwa polyquesty zgadzaja sie z niektorymi hyperionami, wiec moze cos w tym jednak jest?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.