Skocz do zawartości

Jak podłączyć regulator "szczotkowy"???


kunba83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewne wątpliwości, jest to moj pierwszy reg i nie chce go zepsuc wiec pytam jak go podlączyć. Przelącznik wiadomo do czego, tem potrojny kabel do odbiornika czerwony i czarny pewnie do baterii tylko + do + i - do - czy przemiennie? no i te pozostałe pewnie do silnika. Poprawcie jezeli sie myle:)

 

regulatorbz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście plus do plusa i minus do minusa :D ( jeżeli podłączysz zasilanie regulatora na odwrót to możesz go spalić :-( ) a kable do silnika to obojętnie :D jak podłączysz na odwrót to silnik będzie kręcił po prostu w drugą stronę...Ale w zasilaniu regulatora czyli w twoim przypadku "pewnie"( lepiej się jeszcze upewnij ) czerwony i czarny przewód to lepiej sie nie pomyl z polaryzacją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do silnika idą 3 kable

Twój to regulator do silników bezszczotkowych, zmiana kierunku obrotów przez zamianę dowolnych dwóch przewodów idących do silnika.

 

Jeszcze mała uwaga.

Jeżeli regulator ma wyłącznik (tak jak ten na zdjęciu) używamy go tylko do czasowego wyłączania regulatora.

On nie odłącza zasilania od regulatora i nawet w pozycji wyłączonej pobierany jest mały prąd.

Jeżeli zostawimy podłączone zasilanie do regulatora na kilka dni, pakiet może ulec całkowitemu rozładowaniu (lipol raczej do wyrzucenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dzieki, o tym akurat nie mialem zielonego pojęcia, ogolnie zajmuje sie spalakami a ten regulator to tak z braku laku. Jezeli nie ma pogody do latania a jest sie w posiadaniu lego technic polecam to: samochodtechrcwg6.jpg

 

Wygląda okropnie ale zabawa tym samochodzikkiem calkiem na poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie musisz bać się o "budę" :D Klocki się rozsypią prędzej niżeli mają pęknąć :mrgreen: Bardzo ciekawy pomysł... A co do lego techinc bawiłem się kiedyś z bratem w to:D Robiliśmy różne sprzęty do nurków i nurkowaliśmy ludzikami w akwarium... Ciekawa zabawa na nudny dzien, tylko gorzej jak ryby będą się czuć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyklej na kropelkę

 

sam kiedyś zacząłem robić coś podobnego i kleiłem na CA(przynajmniej sie nie sypie), ale z braku kasy na aku Ni-xx(moge mieć regiel ale do szczoty i toleruje tylko taki prąd :( ) nie dokończyłem jego budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.