Jump to content

Quadro ST360 - Dziennik budowy


Malyyniak
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich

W przyszlym tygodniu rozpoczynam budowe mojego pierwszego X quadro a ze to moj pierwszy quad czesci nie sa z najwyzszej polki aczkolwiek mam nadzieje ze wszystko ladnie poleci i moze nawet podniesie sprawnie niewielka kamerke.

 

Zalozenia:

trzymanie pozycji GPS

Stabilizacja lotu

Fail Safe (FS) + Return To Home (RTH)

 

Wszystkie czesci juz zamowione, czesc juz dostarczona, reczta dojdzie w ciagu 3 dni wiec od czwartku maly urlopik i do roboty, w zwiazku z czym prosze znawcow tematu o przejzenie listy sprzetu jaki zakupilem i o ocene czy to ma szanse jakos sprawnie poleciec?

 

Mam nadzie ze to wszystko co potrzeba zeby uniesc quda w powietrze :)

Regulator predkosci Q Brain 4 x 20A Brushless Quadcopter ESC 2-4S 3A SBEC 87.59 zl, ladowarka HobbyKing B3AC Compact Charger 21.25 zl, Radio + odbiornik Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2 (Mode 1) 79.29 zl, zlacza Individual HXT 3.5mm connector for motor/ESC (12pc) 7.97 zl, srubki itp 5.6mm x 13mm M3 Nylon Threaded Spacer (10pc) 2.5 zl, 5.6mm x 21mm M3 Nylon Threaded Spacer (10pc) 6.67 zl, M3x8 Nylon Screws (10pcs/bag) 2.43 zl, Kabel do ustawiania radia Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx USB Cable 9.01 zl, Komputer MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module 205.57 zl, modul Bluetooth Multiwii MWC FC Bluetooth Module Programmer 23.69 zl, Rama z silnikami ST360 Quadcopter Frame w/Motors and Propellers 360mm 120.17 zl, zlacza Male XT60 connectors (5pcs/bag) GENUINE 6.07 zl, srubki itp Screw Set (M2.5X6mm)(10Pcs/Bag) 1.2 zl, Plytki montazowe ST360 Quadcopter Frame - Expansion Board (2pcs) 7.35 zl, zapasowe smigla 8045 SF Props 2pc Standard Rotation/2 pc RH Rotation (Blue) 8.82 zl, srubki itp M3 Nylon Nut (10pcs/bag) 2.18 zl, pokrowiec do ladowania Lipoly Charge Bag 23 x 30cm 7.18 zl, bateria ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 25C 37.73 zl, zasilanie komputera + redukcja szumow TURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction 29.07 zl, Capacitor 16V 3300uF 6.93 zl, do tego przesylka 156.97zl

Razem w sumie 829.64zl

 

Wiem ze nie zakupilem jeszcze odpowiedniego podwozia z uchwytem na kamerke, ale najpierw sama maszyna potem pomysli sie o reszcie..

 

Jak tylko rozpocznie sie budowa bedzie relacja na zywo...prawie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nareszcie wszystkie czesci dotarly, niestety z duzym poslizgiem przez urzad celny no i niestety z rachunkiem za vat 200zl :( no ale nie wazne, od razu wzialem sie do budowy, wszystkie zlaczki juz polutowalem, rame poskladalem i umiescilem calosc razem prowizorycznie, dzisiaj po pracy czas na programowanie radia i regulatorow predkosci (zona nie bedzie zadowolona z uwagi na piszczenie przy programowaniu), zalaczam pare zdjec, polaczenia jeszcze nie sprawdzone wiec niech nikt nie bierze tego jeszcze za odnosnik, jak wszysko zadziala, zalacza dokladne zdjecia wszystkich polaczen

 

Wszystkie czesci na slote - zaczynamy zabawe :)

 

Rama poskladana, ESC na miejscu

 

no i na trzecim zdjeciu juz prawie wszystko na miejscu...

post-13374-0-60239600-1380437491_thumb.jpg

post-13374-0-25913200-1380437583_thumb.jpg

post-13374-0-21480000-1380437734_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.